Ziņas

Sabiedrība

Madonas slimnīcu pieslēgs centrālajai siltumapgādes sistēmai

Madonas slimnīcu 2016.gada vasarā plānots pieslēgt SIA “Madonas siltums” centrālajai siltumapgādes sistēmai, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Siltumtrases tehniskā projekta izstrādei, iekļaujot arī autoruzraudzības izmaksas, “Madonas siltumam” piešķirti 8470 eiro no pašvaldības budžeta nesadalītajiem līdzekļiem. Siltumtrase tiks izbūvēta posmā no Saules ielas 34A uz Rūpniecības ielu 38. Pašlaik notiek pārrunas par labāko veidu, kā veikt šo darbu, jo siltumtrase šķērsos dzelzceļa sliedes, kas padara darbu tehniski sarežģītāku.

Slimnīcai ir pašai sava katlumāja, taču pieslēgšanās pilsētas centrālajai apkurei atrisinātu virkni saimniecisku jautājumu – malkas iegāde un glabāšana, kurinātāju algošana, apkures katlu atjaunošana un remonts, kā arī atsevišķus drošības un administratīvos jautājumus, skaidroja pašvaldībā.

Tiek uzsvērts, ka no visu pilsētas siltumapgādes patērētāju viedokļa jauna liela apjoma siltuma pircēja piesaiste var ilgtermiņā iegrožot siltumenerģijas cenu kāpumu un pozitīvi ietekmēt siltuma piegādātāja pašvaldības uzņēmuma “Madonas siltums” finanšu stabilitāti.

Tāpat pašvaldība nolēmusi ieguldīt 22 298 eiro slimnīcas pamatkapitāla palielināšanā. Ieguldītais finansējums 16 860 eiro apmērā tiks izmantots slimnīcas trešā stāva pārejas koridora izbūvei – grīdas seguma izveidošana, siltināšanas darbi, sienu un griestu apdare, siltumapgādes un elektrības instalācija.

Otra daļa finansējuma – 5 438 eiro – atvēlēta katlumājai rezerves apkures katla renovācijai, lai šajā ziemas apkures sezonā novērstu siltumapgādes riskus.

Tāpat turpinās darbs pie slimnīcas jaunā korpusa jumta seguma atjaunošanas gandrīz 2000 kvadrātmetru platībā.

Kā ziņots iepriekš, jumta seguma atjaunošanā ieguldīti nedaudz vairāk kā 116 000 eiro, no kuriem 50% segti no Madonas novada pašvaldības, 50% no SIA “Madonas slimnīca” budžeta. Tāpat septembrī par pašvaldības finansējumu 42 000 eiro apmērā paplašināts auto stāvlaukums, kas ne tikai radījis papildu 30 autostāvvietas, bet arī atvieglojis iebraukšanu un izbraukšanu no tā.