Ziņas

Sports

Madonas pilsētas svētkos pirmo reizi notiek piedzīvojumu sacensības “xRace”

Šodien Madonā pilsētas svētku laikā norisinās piedzīvojumu sacensību seriāla “xRace” otrais sezonas posms, aģentūru LETA informēja Marta Zumberga.

Sacensību dalībnieki distanci uzsāka pilsētas Saieta laukumā, no kura plkst.12 devās Madonas centrā meklēt kontrolpunktus. Turpmākā distance jau ar velosipēdiem ved uz Kusu un Smecersilu. Sporta un atpūtas bāzē dalībnieki veiks skriešanas uzdevumu, kas būs skatāms līdzjutējiem, kā arī nebijis pašiem dalībniekiem. Pēc Smecersila vairāki uzdevumi ar velosipēdiem un skriešanu iekļaus Madonas kalnu un pauguru, kā arī purvu šķērsošanu, bet Madonas karjera teritorijā dalībnieki veiks interesantos laivu un virvju uzdevumus. Sacensību finišs būs vietā, kur starts – Saieta laukumā.

Dalībniekiem, kas nav pazīstami ar orientēšanos, bet ir aktīvās atpūtas piekritēji, tiek piedāvāta pavisam jauna distance – “DUO”. Distance veicama divatā, vienam dalībniekam skrienot, bet otram – braucot ar velo.

Arī līdzjutējiem visas dienas garumā tiks piedāvāta iespēja izkustēties – gan individuāli, gan komandā varēs piedalīties bezmaksas foto orientēšanās spēlē pa Madonas pilsētas centru.

Šogad sacensību seriāls norisināsies sešos posmos dažādās interesantās vietās Latvijā – 8.jūlijā Valmierā, 19.augustā Rīgā, kur būs nakts posms Rīgas Svētku ietvaros, 9.septembrī Talsos un sezonas noslēguma posms plānots Mārupes novadā 14.oktobrī. Katra posma ietvaros dalībnieki var izvēlēties startēt “Garmin” Sporta distancē ar 8 stundu kontrollaiku, “Nissan Skandi Motors” Tautas distance ar 6 stundu kontrollaiku vai “Isostar” Īsajā distancē ar 4 stundu kontrollaiku, kā arī “DUO” distancē.

Dalībniekiem nepieciešamais ekipējums distancē ir tikai velosipēds, ķivere un mobilais tālrunis, bet distances laikā katra komanda pēc saņemtās kartes vadās un pilda dažādus uzdevumus gan ar velosipēdiem, gan skrienot, gan arī pārvietojoties ar laivām, ko nodrošina organizatori.

Sacensības pirmo reizi Madonā norisinājās pirms septiņiem gadiem, kad seriāls svinēja pirmo sezonu.