Ziņas

Sabiedrība

Madonas pašvaldība piešķirs vairāk nekā 80 000 eiro datortehnikas nodrošināšanai vairākās iestādēs

Madonas novada dome nolēmusi piešķirt 83 188 eiro datorkomplektu iegādei vairākās pašvaldības iestādēs, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Veicot pārbaudi Madonas novada pašvaldības iestāžu un novada pagastu administrācijās un citās pagastu iestādēs, tika konstatēts, ka ir datori, kas ir tehniski un programmiski neatbilstoši mūsdienu prasībām.

Pēc pārbaudes secināts, ka datoros esošā programmatūra netiek atbalstīta. 2014.gada aprīlī tika pārtraukta ražotāja uzturēšana un tehniskā atbalsta nodrošināšana “Microsoft” programmatūrai, kas tiek izmantota datoros. Līdz ar to programmatūrai nav pieejami drošības ielāpi, lai novērstu programmatūras ievainojamību un saderību ar citu ražotāju izstrādāto programmnodrošinājumu. Šos datorus izmanto gan grāmatvedībā, gan skolās, gan citās darbavietās. Līdz ar to tiek apdraudēta datu drošība datora lietotājam un citiem datoru lietotājiem, kas ir savienoti lokālajā datortīklā vai ar interneta savienojumu globālajā datortīklā.

Pašvaldībā secināts, ka datoru komponentes ir tehnoloģiski novecojušas, nenodrošina jaunās programmatūras darbību – grūtības savietot programmu formātus, lēna datoru darbība, tiek traucēts darba process.

Datorus plāno iegādāties Aronas pagasta pārvaldei, Barkavas pagasta pārvaldei, Bērzaunes pagasta pārvaldei, Dzelzavas pagasta pārvaldei, Kalsnavas pagasta pārvaldei, Lazdonas pagasta pārvaldei, Ļaudonas pagasta pārvaldei, Mārcienas pagasta pārvaldei, Mētrienas pagasta pārvaldei, Ošupes pagasta pārvaldei, Praulienas pagasta pārvaldei, Vestienas pagasta pārvaldei, Sarkaņu pagasta pārvaldei, Madonas novada domei, Madonas novada bibliotēkai, Madonas novada sociālajam dienestam, Madonas kultūras namam, Madonas novada bāriņtiesai, Mārcienas pagasta pārvaldei, Ošupes pagasta pārvaldei, pirmsskolas izglītības iestādēm “Kastanītis”, “Priedīte” un “Saulīte”, Madonas Valsts ģimnāzijai, Madonas Vakara un neklātienes vidusskolai, J.Norviļa Madonas Mūzikas skolai, J.Simsona Madonas mākslas skolai, Bērnu un jaunatnes sporta skolai un Bērnu un jauniešu centram.