Ziņas

Sabiedrība

Madonas pašvaldība meklē finansējumu Madonas estrādes rekonstrukcijai

Pašlaik tiek meklēti iespējamie finanšu avoti, lai rekonstruētu Madonas estrādi.

Kā aģentūru LETA informēja Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone, līdz decembra vidum plānots pārrunāt idejas par Madonas estrādes rekonstrukciju, kā arī plānot turpmāko rīcību.

Jau iepriekš ziņots, ka Madonas estrādes infrastruktūra ir novecojusi un neatbilst mūsdienu prasībām, tāpēc tiek domāts par tās rekonstrukciju.

Katru vasaru Madonas pilsētas estrādē notiek vairāki lielāka un mazāka mēroga pasākumi – dažādi koncerti, teātri un balles -, kas bieži vien pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju. Taču tās infrastruktūra ir novecojusi un neatbilst mūsdienu prasībām. Tā būvēta padomju gados un kopš tā laika nav piedzīvojusi vērā ņemamas rekonstrukcijas.

Madonas estrādi plānots būvēt ar jumtu, lai notiekošos pasākumus neietekmētu nekādi laikapstākļi. Jumta balsta konstrukcijas iecerēts veidot no koka, jo tās iederētos estrādes dabiskajā ainavā. Nepieciešams piedomāt pie tā, lai estrādes podestūras (skatuves konstrukcijas) būtu viegli un ātri transformējamas, lai tās varētu piemērot dažāda veida kultūras pasākumiem – gan koru, gan simfonisko orķestru koncertiem, gan mūzikas festivāliem, gan arī teātriem un deju priekšnesumiem.

Plānots izveidot arī aizskatuves zonu, kurā būtu grimētava, ģērbtuves, labierīcības, kā arī konferenču zāle.

Pašlaik viss vēl ir idejas līmenī, priekšā plānošanas darbi, taču plānots, ka jau tuvākajos gados Madonā būs jauna estrāde.

LETA