Ziņas

Sabiedrība

Madonas novadā uzlabos publisko interneta pieejas punktu pakalpojumus

Eiropas Reģionālās attīstības fonda aktivitātes “Publisko interneta pieejas punktu attīstība” laikā Madonas novadā tiks paplašināta un nodrošināta interneta piekļuve iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja projekta koordinatore Imelda Saulīte.

Projekta mērķis ir paaugstināt piekļuves iespējas internetam pēc iespējas plašākām sabiedrības grupām, nodrošinot piekļuvi publiskās pārvaldes un komercsabiedrību piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumiem un informācijai, lai veicinātu iedzīvotāju iekļaušanos sabiedrības sociālajos, ekonomiskajos un kultūras procesos un uzlabotu viņu dzīves kvalitāti.

Projekta rezultātā izveidos vienu jaunu publisko interneta pieejas punktu ar pieeju datortehnikai sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils”, 14 jaunas publiski pieejamas bezvadu interneta zonas: septiņos bērnu un jauniešu centros, četrās skolās – Barkavas pamatskolā, Mētrienas pamatskolā, Mārcienas pamatskolā, Liezēres pamatskolā -, tūrisma informācijas centrā Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, Tūrisma informācijas centrā “Lubānas mitrājs”, kā arī Aronas pagasta pārvaldē.

Projekta laikā, aprīkojot ar atbilstošiem datorkomplektiem un multifunkcionālām iekārtām, kuras spēs digitalizēt A3 un A4 formāta dokumentus gan krāsainus, gan melnbaltus, tiks pilnveidoti 15 jau esošie publiskie interneta pieejas punkti novada bibliotēkās.

Plānotais projekta īstenošanas laiks ir līdz 2015.gada maijam. Projekta īstenošanai nepieciešamais finansējums ir 98 227 eiro (ar PVN), no kura Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 83 493 eiro, savukārt Madonas novada pašvaldības budžeta finansējums – 14 734 eiro.

LETA