Ziņas

Sabiedrība

Madonas novadā ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.janvāra plkst. 6.30 līdz 27.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 11.21 tika saņemts izsaukums uz Madonas novadu, kur vienstāva dzīvojamā mājā ir izveidojies piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirms VUGD ierašanās no ēkas iedzīvotāji iznesuši divus cilvēkus bez dzīvības pazīmēm un ēkā bija spēcīgs piedūmojums. VUGD abus cilvēkus nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, kuri konstatēja nāvi. Pārmeklējot ēku tika atrasti arī divi bojāgājuši suņi. Ēkā gruzdēja grīda 1m² platībā. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 12.44 darbi notikuma vietā tika pabeigti. Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu, ir tas, kurš šādās situācijās ļauj cilvēkiem izglābties.

Vakar tika saņemts arī izsaukums uz Pārgaujas novada Straupes pagastu, kur vienstāva mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Varakļānu novadā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Cietušais cilvēks no automašīnas bija atbrīvots pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji cietušo sasedza un nogādāja līdz NMPD mediķiem, kā arī atvienoja automašīnu akumulatorus.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 51 izsaukumu – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 31 uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi.