Ziņas

Sabiedrība

Madonas novadā ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17.novembra plkst. 6.30 līdz 19.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Otrdien plkst. 20.54 tika saņemts izsaukums uz Varakļāniem, kur vienstāva dzīvojamās mājas pirmajā stāvā esošajā virtuvē pie plīts dega sadzīves mantas 1m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki. Plkst. 22.45 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Naktī uz trešdienu plkst. 2.04 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz G. Apiņa ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Arī šajā mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nesadzirdēja skanam dūmu detektora brīdinošo signālu.

Vakar plkst. 6.00 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Lazdonas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 4m² platībā, mājoklī bija izveidojies ļoti spēcīgs piedūmojums. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst. 7.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Iespēju izglābties sniedz dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības! VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Šorīt plkst.04.47 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Tirzas pagastu, kur mežā deg šķeldošanai paredzēta zaru kaudze 300m² platībā. Plkst.06.18 šis ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi. Notikuma vietā strādā Jaunpiebalgas, Gulbenes un Cesvaines ugunsdzēsēji glābēji.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur dega divstāvu pirts ēkas jumta konstrukcijas 5m² platībā, kā arī Madonas novada Kalsnavas pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,1m² platībā.

Aizvadītajās divās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 88 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 39 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.