Ziņas

Sabiedrība

Madonas novadā sākta apkures sezona

Lielākajā daļā māju Madonā un pagastos ir sākta apkures sezona, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Novada lielākās siltuma ražotājas un piegādātājas SIA “Madonas siltums” vadītājs Uldis Lielvalodis atzinis, ka uzņēmums jauno sezonu sāk tehniskā gatavībā un cer, ka pēc aizvadītajām salīdzinoši siltajām ziemām šā gada agrās apkures sezonas sākums uzņēmuma finansiālajai situācijai nāks par labu. Pirmais klients – daudzdzīvokļu māja Ērgļu ielā 7 – iesniegumu par apkures sezonas sākšanu iesniedzis jau 23.septembrī.

Lielvalodis norādījis, ka uz šo brīdi parādu summa sasniedz ap 250 000 eiro, taču, strādājot ar parādniekiem, parādu apjomam ir tendence samazināties. Saskaņā ar domes lēmumu SIA “Madonas siltums” savā pārziņā pārņēmusi centralizēto siltumapgādi arī Dzelzavas un Liezeres pagastā, arī šajās teritorijās apkures sezona ir sākta.

No 2.oktobra apkure sākta arī Bērzaunes pagastā. Pagasta komunālās saimniecības vadītājs Māris Belorags norādījis, ka Sauleskalna ciemā, kurā vienīgajā visā novadā siltums iedzīvotājiem tiek piegādāts no koģenerācijas stacijas (tā darbojas koka palešu rūpnīcā “Baltic Block”), arī apkures sezona jau ir sākusies, sadarbība ar uzņēmēju norit, kā iecerēts. Tiesa, uzsver Belorags, nāksies vienoties par pagasta “iekonservētās” katlumājas apkurināšanu ziemas laikā, lai šīs izmaksas negultos uz iedzīvotāju pleciem.

Pērn tika panākts kompromiss, summu (mēnesī katlumājas apkure izmaksā ap 700-800 eiro) sadalot starp pagastu, novada pašvaldību un uzņēmēju. Komunālās saimniecības vadītājs uzsver, ka, lai arī joprojām nākas strādāt ar parādniekiem, pagasts rauga, kā atvieglot komunālos maksājumus, tāpēc arī šogad, turpinot tradīciju, pirmās sešas apkures dienas patērētājiem izmaksā lētāk – proti, pagasta pārvalde sedz izmaksas par siltuma ražošanu, kas veido apmēram pusi no visām siltumapgādes izmaksām.