Ziņas

Sabiedrība

Madonas novadā plašs ugunsgrēks nopostījis granulu ražotni

Aizvadītajā naktī Madonas novadā ugunsgrēks nopostījis granulu ražotni, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Izsaukumu uz Madonas novada Bērzaunes pagasta “Grantiņiem” ugunsdzēsēji saņēmuši ap plkst.23. Koka granula ražotnē liesmas bija izpletušās 1250 kvadrātmetru platībā, tāpēc izsludināts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Ugunsgrēkā cietušo nav.

Madonas rajona Bērzaunes pagasta “Grantiņos” atrodas kokzāģētava, kurā strādājošie kokapstrādes uzņēmumi ir izveidojuši “Kokapstrādes grupu”. Kā uzņēmums vēsta savā mājaslapā, kokzāģētavas komplekss izveidots uz Laimoņa Onzula zemnieku saimniecības “Latvāņi” bāzes, kas dibināta 1994.gadā.

“Grantiņos” darbojas uzņēmumi “Kokapstrādes pakalpojumu centrs”, “Latvāņi”, “Turbo AK”, “O Indra” un “Īpašumi AK”.

“Kompānijā apvienojušies sava aroda pratēji – profesionāli meistari. Uzņēmējdarbības mērķis – nodrošināt pilna kokapstrādes cikla servisu, kas sniedz klientiem plašas izvēles iespējas un ļauj iegūt uzticamu partneri mājas būvniecībā un labiekārtošanā,” par sevi vēsta uzņēmums.

Salīdzinoši nesen SIA “Latvāņi” ekspluatācijā nodevusi jaunu ražošanas līniju. Izmantojot jauno skaidu pārstrādes līniju, tikusi sākta jauna produkta – kokskaidu brikešu – ražošana, kas pēc ražošanas tiek pakotas, izmantojot termopakošanas metodi. Produkta ražošanai tiek izmantotas zāģskaidas, žāvēšanai izmantojot īpašu inovatīvu žāvēšanas tehnoloģiju – tuneļtipa caurplūdes žāvētavu. Ražošanas līnija tikusi izveidota ar ERAF finansējuma atbalstu.

“Latvāņi” gandrīz pilnībā pieder Onzulim. Uzņēmums datus par darbību pērn nav iesniedzis, savukārt 2013.gadā tas strādājis ar 8,7 miljonu eiro apgrozījumu un nepilnu 2500 eiro peļņu.

LETA