Ziņas

Izklaide

Madonas novadā notiks aviācijas svētki

Madonas novada Degumniekos 4.jūlijā notiks gadskārtējie aviācijas svētki, aģentūru LETA informēja Una Griškeviča.

Pasākuma laikā no plkst.10 līdz 12 norisināsies lidmašīnu apskate uz skrejceļa un lidmodeļu demonstrēšana. Šajā pašā laikā plānota Ošupes pagasta Gaisa spēku aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas helikoptera “Mi-17” un tā aprīkojuma izrādīšana, kā arī paraugdemonstrējumi.

No plkst.13.30 līdz 14 norisināsies grupas lidojums, bet plkst.14 sāksies panorāmas lidojumi, kuros varēs piedalīties tie apmeklētāji, kas vēlēsies paskatīties, kā Degumnieki un tuvējā apkārtne izskatās no augšas.

No plkst.17 līdz 19 programmā paredzēta Degumnieku kausa izcīņa paramotoru veiklības sacensībās.

Aviācijas svētku programmā ierādīta vieta arī dažādiem izklaides un kultūras pasākumiem: no plkst.12 iesaistīties “Pārsteigumu karuseļa” piedāvātajā programmā aicināti svētku jaunākie apmeklētāji, plkst.13.30 un 17 priekšnesumus piedāvās Bērnu un jauniešu centra jaunie mūziķi, bet no plkst.15 svētku teritorijā koncertēs grupa “Jumprava”. Vakaru noslēgs jautra zaļumballe, kurā muzicēs grupas “Ceļojums”, “Ceļavējš” un “Velves”.

Pasākumu vadīs un par muzikālo noformējumu gādās “Latvijas Radio 2” ētera balss DJ Aivis.

Degumnieku Aviācijas festivāla aizsākumi meklējami 2011.gadā – toreiz tas tika organizēts kā privāts aviācijas pasākums, taču divu lidmašīnu lidināšanās un nakšņošana Degumnieku lidlaukā piesaistīja lielu vietējo iedzīvotāju un Ošupes pagasta amatpersonu interesi, tāpēc jau 2012.gadā tika organizēts pirmais publiskais Degumnieku lidlauka aviācijas pasākums, kas tika ļoti kupli apmeklēts, tādēļ šis pasākums jau kļuvis par tradīciju.

Pasākumu organizē Ošupes pagasta pārvalde.