Ziņas

Sabiedrība

Madonas novadā norisināsies bruņoto spēku mācības “Gaisa vanagi”

Foto: Leta

Madonas novada Mārcienā šodien norisināsies Nacionālo bruņoto spēku mācības “Gaisa vanagi”, kurās piedalīsies vairāk nekā 140 karavīri un zemessargi, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļa. Mācības atbalstīs ASV 10.kaujas aviācijas brigāde ar helikopteriem “UH-60 Black Hawk” un “CH-47 Chinook”.

Mācību mērķis ir uzlabot sadarbību ar sabiedrotajiem no ASV un trenēties veikt uzbrukuma un aizsardzības uzdevumus, tai skaitā kaujā apdzīvotā vietā.

Mācībās būs pārstāvēti Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku kājnieku brigādes 2.kājnieku bataljons, Zemessardzes 3. brigādes 25.kājnieku bataljons un ASV 10.kaujas aviācijas brigādes vienība “Fēnikss”.

Šā gada 1.martā Rīgas Starptautiskajā lidostā ieradās divas ASV Gaisa spēku transportlidmašīnas “C-5” ar pieciem helikopteriem “UH-60 BlackHawk” un ASV 10.kaujas aviācijas brigādes vienības “Fēnikss” karavīriem, demonstrējot stratēģisko spēju pārvietot tehniku ātrā laikā.

AM aicina neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās vietās.

Mācību laikā tiks pielietota mācību munīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija apdzīvotā vietā. Vēršam uzmanību, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem vai paaugstinātu trokšņa līmeni, militārajiem gaisa kuģiem veicot pārlidojumus.