Ziņas

Sabiedrība

Madonas novadā no ūdenstilpes izcelts bojāgājis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 21. marta plkst. 6.30 līdz 22. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Vecpiebalgas pagastu, kur vienstāva sabiedriskā ēkā bija degusi lampa 0,5m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Šonakt plkst. 1.05 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Stradu pagastu, kur uz autoceļa Rēzekne – Gulbene dega vieglā automašīna 8m² platībā. Plkst. 2.03 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Ošupes pagastu, kur, iespējams, cilvēks ielūzis ledū. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja teritoriju, un ~400metrus no krasta no ūdens izcēla ledū ielūzušu cilvēku. Ar glābšanas dēļa palīdzību cilvēks tika nogādāts krastā un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri konstatēja viņa nāvi.

VUGD atgādina, ka uz ledus atrasties ir ļoti bīstami! Ziemas periodā ledū ielūzt un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kuri pastaigājas pa ledu. Pagājušā gada statistika liecina, ka visā Latvijā deviņi bojāgājušie izcelti krastā no aizsalušām ūdenstilpnēm, savukārt šogad no ūdenstilpnēm izcelti jau 19 noslīkušie. Laikapstākļi ir ļoti mainīgi, tāpēc vizuāli novērtēts ledus biezums nav noteicošais faktors drošībai uz ledus. Paaugstinoties gaisa temperatūrai, ledus biezums samazināsies un kļūs vēl bīstamāks. VUGD aicina iedzīvotājus būt apdomīgiem un nepakļaut savu dzīvību un veselību briesmām!

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 33 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.