Ziņas

Sabiedrība

Madonas novadā centralizētajai apkurei jau pieslēgtas pirmās ēkas

Foto: Leta

Pašvaldības SIA “Madonas siltums” ir sācis jauno apkures sezonu – pirmās ēkas centralizētajai apkurei jau ir pieslēgtas, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Uzņēmuma vadītājs Uldis Lielvalodis prognozējis, ka, pazeminoties gaisa temperatūrai, iesniegumu par apkures sezonas sākšanu kļūs arvien vairāk jau tuvākajās dienās. Lielvalodis atzinis, ka šķeldas kvalitāte ir apmierinoša, kurināmais kopumā sagādāts pietiekamā apjomā.

“Madonas siltuma” pārziņā ir ne vien Madonas pilsētas siltumapgāde, bet arī centralizētās apkures nodrošināšana Dzelzavas, Liezēres un kopš šīs sezonas arī Barkavas pagastā.

“Arī tur kurināmais ir sagādāts, Aizpurves katlumājā vēl norisinās jumta un citi remontdarbi, bet Barkavā pašlaik notiek siltumsaimniecības pārņemšanas process,” norādījis Lielvalodis.

LETA jau informēja, Madonas pilsētas iedzīvotāju parāds par siltumapgādi pārsniedz 200 000 eiro, kas, salīdzinot ar tādu pašu periodu pagājušajā gadā, samazinājies par 33 000 eiro.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa, Madonas pilsētā iedzīvotāju parāds samazinās, savukārt Liezēres un Dzelzavas pagastā iedzīvotāju parāds nedaudz pieaudzis salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Madonas pilsētā siltumapgādes tarifs, kas nav mainīts no 2008.gada, arī šajā sezonā paliks tāds pats – 50,68 eiro par vienu megavatstundu. Arī Dzelzavas un Liezēres pagastos šajā sezonā tarifs mainīts netiks. Attiecīgi Dzelzavas pagastā tas ir 42,43 eiro par megavatstundu, Liezēres pagastā – 42,60 eiro.