Ziņas

Kriminālziņas

Madonas novadā bezvēsts pazudušais vīrietis atrasts miris

Vakar Madonas novadā bezvēsts pazudušais 1969.gadā dzimušais Viktors Komisarovs atrasts miris Mētrienas pagastā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Sintija Gulbe.

Vīrietis 25.novembrī ap plkst.13 bija devies prom no savas dzīvesvietas Madonas novada Mārcienas pagastā un nebija atgriezies mājās. Bija zināms, ka vīrietis devies ar metāla detektoru uz mežos esošām kara laika cīņu vietām.

Pazudušā tuvinieki pēc palīdzības policijā vērsās 26.novembrī. Tajā pašā dienā policija sāka meklēšanas darbus, un, pamatojoties uz sākotnējo informāciju, meklēšanas pasākumi tika īstenoti Pļaviņu novadā, Vietalvas pusē, jo tas bija viens no iespējamajiem virzieniem, kur vīrietis varētu būt devies. Tika pārmeklēta liela teritorija, taču bez panākumiem. Iestājoties tumsai, meklēšanas darbi tika pārtraukti, lai neapdraudētu pašu meklētāju drošību un veselību.

Meklēšanas darbi tika turpināti 27.novembrī, piesaistot Nacionālo bruņoto spēku helikopteru, un, ņemot vērā, ka nebija skaidri zināms virziens, kurā vīrietis īsti devies, meklēšanas teritorija tika ievērojami paplašināta. Ap plkst.15 izdevās atrast vīrieša automašīnu, tā atradās vairāk nekā 40 kilometrus no vietas, kur notika sākotnējie meklēšanas darbi.

Meklēšanas pasākumos tika iesaistīti vēl papildu spēki, lai spētu pēc iespējas efektīvāk pārmeklēt plašo teritoriju. Pēc vairāku stundu darba, kas notika mežā un purvā, iestājās tumsa, kas radīja ievērojamas grūtības turpināt meklēšanu. Lai neapdraudētu meklēšanā iesaistīto cilvēku drošību un veselību, tika pieņemts lēmums pārtraukt meklēšanu un atsākt to 28.novembra rītā, piesaistot vēl papildu spēkus.

Taču 28.novembrī ap plkst.22 tika saņemta informācija no tuviniekiem, kuri turpināja apsekot teritoriju, ka vīrietis atrasts miris.

Meklēšanas pasākumi šajās divās dienās noritēja Madonas, Ērgļu, Aizkraukles, Pļaviņu novadā, un tajos iesaistīti vairāki desmiti policistu no Kārtības policijas un Kriminālpolicijas.