Ziņas

Izklaide

Madonā uzstāsies pianiste Dina Joffe

Madonas kultūras namā 15.janvārī plkst.19 gaidāma Jāņa Norviļa 5.starptautiskā jauno pianistu konkursa atklāšana, kurā uzstāsies pianiste Dina Joffe, aģentūru LETA informēja Madonas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone.

Koncerta programmā ir iekļauta Johana Sebastiana Baha mūzika, savukārt koncerta otrajā sadaļā klausītājiem būs iespēja baudīt Frederika Šopēna romantiskās mūzikas burvību.

Joffe savas mūziķes gaitas sākusi Latvijā, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā, un turpinājusi Maskavas Centrālajā mūzikas skolā. Vēlāk māksliniece absolvējusi Maskavas Pētera Čaikovska mūzikas konservatoriju profesores Veras Gornostajevas vadībā. Pianiste ar izciliem sasniegumiem startējusi dažādos konkursos, nozīmīgākie no tiem – Roberta Šūmaņa starptautiskais konkurss Vācijā un Frederika Šopēna konkurss Varšavā, kuros iegūta galvenā balva.

Joffe koncertējusi dažādos pasākumos un mūzikas festivālos, piemēram, “Šopēns un viņa Eiropa” Varšavā, Šopēna festivālā Duzinski, mūzikas festivālā Beirūtā, kā arī Elbas Mūzikas festivālā Vācijā, Mūzikas samitā ASV, koncertos “Barbikan” centrā Londonā, Santorī zālē Tokijā, Mūzikas un koncertu mājā Vīnē, Maskavas Konservatorijas Lielajā zālē. Pianiste sniegusi koncertu Hāgas karaliskajā pilī majestātei karalienei Beatričei.

Vienlaikus ar solo un orķestra karjeru Joffe regulāri piedalās kameransambļu festivālos, kuros spēlējusi ar daudziem starptautiski novērtētiem mūziķiem, starp kuriem ir Gidions Krēmers, Jurijs Bašmets, Vadims Repins un citi. Pianiste ir uzstājusies ar visiem Šopēna darbiem Tokijā, Osakā un Jokohamā. Koncertu sērijas filmēja un pārraidīja Japānas Nacionālā televīzija.

Joffe sniegusi daudzas meistarklases Francijā, Vācijā, Spānijā, Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, Mocarta vasaras akadēmijā Zalcburgā un ir goda profesore “Yamaha” meistarklasēm Parīzē, Ņujorkā, Hamburgā un Tokijā. Profesore ir starptautisku klavieru konkursu žūrijas locekle, daudzu televīzijas, radio un komerciālu ierakstu izpildītāja.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un mājaslapā “www.bilesuparadize.lv”.