Ziņas

Sabiedrība

Madonā un Valmierā ugunsgrēkos cietuši trīs cilvēki

Naktī Madonā un šorīt Valmierā ugunsgrēkos cietuši trīs cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Neilgi pēc pusnakts saņemts izsaukums uz Parka ielu Madonā, kur ziņots par sadūmojumu kādā divstāvu mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas viena kvadrātmetra platībā. Vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās liesmas apdzēstas, savukārt ugunsdzēsēji nodzēsa gruzdošās mantas. Ugunsgrēkā cietis aptuveni 47 gadus vecs vīrietis, kurš bija saindējies ar dūmiem un tāpēc nogādāts slimnīcā.

Šorīt neilgi pēc plkst.6 saņems izsaukums uz Riharda Gredzena ielu Valmierā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Divstāvu mājā dedzis dīvāns un mēbeles piecu kvadrātmetru platībā. No piedūmotajām telpām izglābta aptuveni 80 gadus veca sieviete un 86 gadus vecs vīrietis, kuri bija saindējušies ar degšanas produktiem.

Savukārt vakar plkst. 10.09 glābēji saņēma izsaukumu uz Sporta ielu Limbažos, portālu eDruva informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa. Tur kādā dzīvoklī bija aizcirtušas vannas istabas durvis un sieviete ar mazu bērnu paši saviem spēkiem netika laukā. Ierodoties notikuma vietā un saskaņojot darbības ar saimniekiem,  ar laužņa palīdzību, durvis tika atvērtas. Glābēji darbus pabeidza plkst. 10.34.

Tāpat aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, dārza māja, noliktava un traktors.

Kopumā valstī aizvadītajā diennaktī saņemti 23 izsaukumi, no tiem 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņi uz glābšanas darbiem, bet divi bija maldinājuma zvani. Savukārt Vidzemē VUGD saņēmis trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem.