Ziņas

Sabiedrība

Madonā un Gulbenē glābj dzīvniekus, Jaunpiebalgā dzēš degošu automašīnu

Aizvadītajā diennaktī, no 23.augusta plkst. 6.30 līdz 24.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 38 izsaukumus – 16 izsaukumi bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu un 18 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē plašāk par reģistrētajiem notikumiem Vidzemē.

Vakar plkst. 12.04 tika saņemts izsaukums uz Slimnīcas ielu Madonā. Grāvī bija iekritis zirgs, kurš saviem spēkiem netika laukā. Glābēji, izmantojot virvi un fizisku spēku, zirgu no grāvja izvilka un tad tas varēja pats piecelties kājās. Glābēji darbus pabeidza plkst. 12.14.

Savukārt plkst. 18.39 tika saņemts izsaukums uz Raiņa ielu Gulbenē, kur dzeramā ūdens akā bija iekritis kaķis. Glābēji, izmantojot saliekamās kāpnes un glābšanas virvi, iekāpa akā un kaķi izcēla. Darbi tika pabeigti plkst. 18.52.

Šorīt plkst. 5.07 tika saņemts izsaukums uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, kur dega automašīna. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji – glābēji konstatēja, ka dega vieglā automašīna 5m² platībā. Tā kā tuvumā degošajai automašīnai atradās koka dzīvojamā ēka, ugunsdzēsēji – glābēji pārbaudīja arī to. Mājā degšana netika konstatēta. Darbi tika pabeigti plkst. 5.42.