Ziņas

Sabiedrība

Madonā sākta komunālās saimniecības sistēmas uzlabošana

Ar mērķi sniegt iedzīvotājiem labus un kvalitatīvus pakalpojumus pašvaldība ir sākusi darbu, lai izveidotu spēcīgu, konkurētspējīgu un materiāli tehniski labi nodrošinātu komunālās saimniecības sistēmu visā novada teritorijā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, raugoties nākotnē, Madonas novada teritorijai ir vajadzīgi komunālās saimniecības uzņēmumi, kas spētu piesaistīt gan Eiropas Savienības fondu līdzekļus, gan augstā līmenī uzturēt un attīstīt savu materiāli tehnisko bāzi, tādējādi nepastāvot bažām, ka kādā brīdī iedzīvotājiem varētu netikt sniegts kāds pakalpojums.

Lai arī līdz gala lēmumu pieņemšanai vēl daudz darba, pašlaik vērojama virzība uz četru spēcīgu uzņēmumu veidošanos, kas darbosies visā novada teritorijā. Jau tagad SIA “Madonas siltums” un AS “Madonas ūdens” savus pakalpojumus sniedz ne vien Madonas pilsētā, bet arī Liezeres un Dzelzavas pagastos, “Madonas namsaimnieks” darbojas praktiski visā novadā.

Lielākās pārmaiņas šobrīd skar Bērzaunes komunālo uzņēmumu. Ar domes lēmumu uzņēmuma apsaimniekošanā nodota Vestienas pagasta atkritumu saimniecība, tāpat uzņēmums bez Bērzaunes pagasta uzsācis darbu arī Mārcienas un Kalsnavas pagastos atkritumu saimniecības jomā. Pamatdoma ir veidot kopsabiedrību, integrējot šo pagastu komunālās saimniecības jaunā uzņēmumā, kas nodrošinās pilnu pakalpojumu piedāvājumu klāstu. Bez komunālo pakalpojumu sniegšanas kā papildnozare Bērzaunes komunālajam uzņēmumam paredzēta arī pašvaldības ceļu uzturēšana un remontēšana, tostarp pašvaldības smilts un grants karjeru apsaimniekošana. Pamats šādai attīstībai jau veidojas – bērzauniešiem un kalsnaviešiem ir atbilstoša tehnika, tāpat arī cilvēkresursi.

Vērtējot iecerēto, Kalsnavas pagasta pārvaldnieks Artis Mūrmanis atzinis, ka, apvienojot spēkus, var paveikt vairāk, nekā paliekot pie mazām un sadalītām saimniecībām, galvenie kopdarbības pamatprincipi ar Bērzaunes komunālā uzņēmuma vadītāju Māri Beloragu jau ir pārrunāti.

“Svarīgi ir, lai iedzīvotāji par visiem komunālajiem pakalpojumiem varētu norēķināties vienuviet, kā tas ir līdz šim, nenodalot ūdens vai siltuma pakalpojumu atsevišķi,” uzsvēris Mūrmanis.

Bērzaunes komunālā uzņēmuma vadītājs Belorags atzinis, ka ar pilnu komunālo pakalpojumu klāsta sniegšanu uzņēmums, sadarbojoties ar pagastiem, jau ir nodarbojies visu laiku. Kā vienu no prioritātēm Belorags uzskata Vestienas kanalizācijas sistēmas sakārtošanu.

“Līdz šim pagastam nav izdevies šim nolūkam piesaistīt Eiropas līdzekļus, tāpēc ķersimies pie darba pašu līdzekļiem, jo kanalizācijas aizvadīšana ir jāsaved kārtībā,” atklāja Belorags.