Ziņas

Kriminālziņas

Madonā puskails vīrietis uzmācas garāmgājējiem

Aizvadītājā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 64 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 19 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietas, reģistrēts viens mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījums).

Reģistrēta informācija par 11 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 10 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši astoņi ceļu satiksmes negadījumi, divos negadījumos cietuši trīs cilvēki un vienā negadījumā dzīvību zaudējis viens cilvēks. Alkohola reibumā pie automašīnas stūres pieķerti trīs autovadītāji. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmis 15 vadītājs. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 80 protokoli.

Plašāk par reģistrētiem notikumiem informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

8.septembrī pēc pulksten 13 Valmierā, Brīvības ielā, rakšanas darbu laikā atrasts nesprādzis lādiņš. Pēc iespējami bīstamā atraduma teritorija tika norobežota un izsaukti Nacionālo bruņoto spēku sapieri. Pulksten 17:30 lādiņš tika aizvests neitralizēšanai.

8.sepembrī saņemta informācija par velosipēda zādzību Smiltenē, Jaunā ielā. Policiju informēja, ka zādzība notikusi nakts laikā, kad pagaidām nenoskaidrota persona, brīvi piekļūstot, no garāžas nozaga oranžas krāsas vīriešu tipa velosipēdu Kross Hexagon X3. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

8.septembrī ap plkst.5 no rīta konstatēts, ka no kādas mājas kāpņutelpas Priekuļos, Dārza ielā, nozagts nepieslēgts melnas krāsas velosipēds Flyke MTB 26. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

8.septembrī saņemta informācija, ka Kocēnu novada Dikļu pagastā no kāda īpašuma nozagts elektrības sadales skapis ar skaitītāju un aptuveni 40 metrus garš kabelis. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

8.septembrī policijā saņemta informācija, ka Smiltenē, pretim kādai mājai Audēju ielā uz ielas braucamās daļas nozagti divi kanalizācijas aku vāki. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

8.septembrī saņemta informācija, ka Cēsīs, Rīgas ielā, kādam veikalam nakts laikā izsisti divi logi. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

8.septembrī Cēsu policijā saņemta informācija, ka laikā no 28.augusta līdz 8.septembrim izņemts neapdzīvotas ēkas loga stikls, nelikumīgi iekļūts telpās un tajās mitinās nenoskaidrotas personas. Aizdomās par šo likumpārkāpumu policija aizturēja kādu 1974.gadā dzimušu vīrieti. Sākts kriminālprocess un notiek visu apstākļu un iesaistīto personu pārbaude.

8.septembrī pēc pulksten 14 Madonas policijā saņemta informācija par kādu puskailu vīrieti, kurš uzmācas garāmgājējiem Poruka ielas un Saules ielas krustojumā. Par sabiedriskās kārtības traucēšanu policija 1967.gadā dzimušo iereibušo vīrieti aizturēja un nogādāja policijas iecirknī atskurbšanai. Vīrietim par šo pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

8.septembrī pēc pulksten 16 Valmierā, Miera ielā, apturēta automašīna Opel Vectra, kuras vadītājs no policijas aicinājuma veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi organismā atteicās, tādējādi, iespējams, cerot izvairīties no likumā paredzētā soda par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā. Policija atkārtoti atgādina, ka šāda rīcība nekādā veidā neatbrīvo no atbildības un šādos gadījumos vadītājam tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, piemērojot maksimālo Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēto sodu par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā. Arī šim 1959.gadā dzimušajam automašīnas vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

8.septembrī pēc pulksten 20 Amatas novada Drabešu pagastā, autoceļa Cēsis – Kārļi – Ieriķi 2.kilometrā, avarējot iereibuša 1971.gadā dzimuša vīrieša vadītai automašīnai Opel Astra, traumas guva automašīnas pasažieris un pats automašīnas vadītājs. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītājs, esot pie stūres alkohola reibumā, nav izvēlējies drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā nespēja savaldīt automašīnu nobrauca no ceļa braucamās daļas. Vadītāja izelpā konstatētas 2,07 promiles alkohola, arī automašīnas 1950.gadā dzimušais pasažieris bijis alkohola reibumā. Abi vīrieši pēc negadījumi ar dažādām traumām nogādāti slimnīcā. Policijā sākts kriminālprocess.

8.septembrī ap pulksten 20 Madonas novada Ļaudonā, Toces ielā, pieķerts iereibis automašīnas VW Golf vadītājs. 1985.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies ne tikai 1,92 promiļu reibumā, bet arī bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Policijā par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

8.septembrī ap pulksten 18 Amatas novada Drabešu pagastā, autoceļa Umurga – Cēsis – Līvi 41.kilometrā, 1985.gadā dzimis vīrietis, vadot motociklu Suzuki, krita. Negadījumā traumas guva motocikla vadītājs un 1990.gadā dzimusi pasažiere. Abi cietušie ar dažādām traumām nogādāti slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma iemeslu.