Ziņas

Uzņēmējdarbība

Madonā plāno izveidot IT uzņēmuma filiāli ar vismaz 80 darbvietām

Otro gadu Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar Rēzeknes Augstskolu realizē projektu, kas dod iespēju apgūt programmētāja profesiju Madonā, aģentūru LETA informēja Madonas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone.

Madonas augstākās izglītības centrā tiek nodrošināta iespēja Madonas un apkārtējo novadu iedzīvotājiem bez maksas iegūt augstāko izglītību vienā no šobrīd pieprasītākajām profesijām pasaulē, kurā darba tirgus vakanču piedāvājums pārsniedz speciālistu piedāvājumu.

Madonas novada pašvaldība, plānojot attīstību, ir iezīmējusi šo virzienu kā vienu no prioritātēm ar mērķi tuvāko četru gadu laikā sadarbībā ar Latvijas lielākajiem informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumiem izveidot vismaz vienu informāciju tehnoloģiju uzņēmumu filiāli Madonā, piesaistot darbaspēku no Madonas programmēšanas studentiem, kas veiksmīgi pabeiguši studijas. Lai to īstenotu, Madonas novada pašvaldība sadarbojas ar Latvijas lielāko darba devēju informācijas tehnoloģiju jomā “Accenture Latvia” filiāli. Pašvaldības mērķis ir līdz 2020.gadam piedalīties vismaz viena IT uzņēmuma filiāles izveidē Madonā, nodrošinot 80 darbvietas ar augstu atalgojumu. Šobrīd programmēšanu apgūst 10 studenti, 2015.gada septembrī tiks uzņemta jauna studentu grupa budžeta grupās.

Kvalitatīvai studiju procesa nodrošināšanai apmācību klases ir aprīkotas ar 3D printeriem, robotiem un moderniem datoriem ar visu nepieciešamo programmnodrošinājumu. Mācības notiek brīvdienās, līdz ar to tās ir iespējams apvienot ar darbu. Studijas notiek Madonas pilsētas 1.vidusskolas telpās.