Ziņas

Izklaide

Madonā notiks Kartupeļu svētki

Madonas centrālajā Saieta laukumā 10.oktobrī  notiks 17.Kartupeļu svētki, aģentūru LETA informēja Madonas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone.

Jau no plkst.9 sāksies tirgošanās. Šajos svētkos būs iespēja iegādāties Latvijas lauku veltes tieši no to audzētāju un ražotāju rokām. Kartupeļi, dārzeņi un augļi, ogas un sēnes, medus, siers un maize, gaļas, zivju izstrādājumi un citi lauku labumi, sēklas, rudens stādi un amatniecības izstrādājumi – tas viss domāts iedzīvotāju veselībai, ziemas krājumiem, mājas skaistumam un dārza košumam. Par ēdināšanu rūpēsies Madonas novada ZS “Aizupes” un kafejnīca “Stūrītis”. Būs gan kartupeļu pankūkas, gan sēņu zupa.

Jaunums šajos Kartupeļu svētkos būs īpašā Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta informatīvā telts, kurā ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par kartupeļu šķirnēm, to audzēšanu, pavairošanu un izmantošanu dažādiem mērķiem. Tāpat būs iespēja konsultēties par kartupeļu kaitēkļiem, to apkarošanu, par augsnes piemērotību un sagatavošanu utt.

Tirgošanos kuplinās Madonas pašdarbnieku kolektīvi, grupas “Sniegavīri” priekšnesumi un svētku vadītāji, kas rūpēsies par svētku noskaņu tirgus laukumā. Un, tā kā kartupelis ir šo svētku galvenais varonis, rīkotāji padomājuši par vairākām ar kartupeļiem saistītām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem – individuālām veiklības stafetēm un konkursiem.

Ikvienam tirgotājam vai tirgus apmeklētājam būs iespēja padižoties un savstarpēji sacensties ar savu atnesto vai iegādāto visraženāko rudens velti. Pirmo reizi tiks noteikts Madonas novada “Lielākais kartupelis”, “Garākais burkāns” un “Resnākais kāposts”. Rīkotāji aicina visus līdz plkst.11 aktīvi piedalīties un iesniegt savus dārzeņus vērtēšanai, lai jau plkst.12 uzzinātu konkursa uzvarētājus. Kartupeļu radošajā darbnīcā ikvienam būs iespēja atcerēties bērnību un izveidot kādu kartupeļu vai citu dārzeņu figūriņu, lai ap plkst.13 radītos meistardarbus apkopotu dārzeņu skulptūru izstādē apskatei visiem svētku apmeklētājiem.

Kartupeļu svētku tradīciju savā laikā iedibināja uzņēmēji. Savukārt pēdējos gadus svētku organizēšana pārgājusi pašvaldības pārziņā. Tāpēc Madonas novada pašvaldība aicina dārzeņu, augļu un ogu audzētājus, pārstrādātājus un tirgotājus, kā arī amatniekus un rokdarbniekus interesentus pieteikties šim svētku gadatirgum līdz 5.oktobrim elektroniski mājaslapā “www.businessmadona.lv” vai zvanot pa tālruni 27843665 vai 26395710.