Ziņas

Sports

Madonā noris Pasaules kausa posms rollerslēpošanā

PK posma psufināls sprintā. Foto: infoski.lv

Šajā nedēļas nogalē, no šodienas līdz 14.augustam, Vidzemes slēpošanas centrā Madonā norisināsies Pasaules kausa (PK) trešais posms distanču slēpošanas vasaras paveidā rollerslēpošanā, kas pulcēs ap 50 slēpotājus junioru (vecumā 1997.-2001.g.) un vairāk nekā 60 pieaugušo grupā. Līdz ar to PK posmā Madonā startēs vairāk nekā simts slēpotāji no vienpadsmit valstīm. Dalībnieki sacentīsies sprintā brīvajā stilā, intervāla startā klasiskajā stilā un iedzīšanā brīvajā stilā, informē Latvija Slēpošanas savienības (LSS) preses sekretārs Ivars Bācis.

Pagājušajā gadā Madonā pēc desmit gadu pārtraukuma Latvijā tika aizvadīts pasaules kausa posms rollerslēpošanā, un šogad šajā slēpotājiem pazīstamajā Vidzemes pilsētā pasaules kausa posms notiks atkal. Jūnija sākumā Madonā viesojās Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) inspektore Anna Rosa no Itālijas, kas augstu novērtēja Madonas gatavību otro gadu pēc kārtas uzņemt šāda augsta līmeņa sacensības un veltīja atzinīgus vārdus gan par sakārtoto sporta infrastruktūru un trasi, gan par pašu pilsētu, uzslavējot LSS pārstāvju un arī madoniešu pieredzi.

Pagājušajā gadā sacensībās piedalījās aptuveni 100 sportisti no 10 dažādām valstīm, un arī šogad gaidāms tāds pats pieplūdums. Madonā sacentīsies gan slēpotāji no visām mūsu kaimiņvalstīm, kā arī Skandināvijas, Ukrainas, Vācijas, Kazahstānas, Francijas un Itālijas. Pirmajā dienā pasaules kausa dalībnieki sacentīsies 200m sprintā nelielā kāpumā pret kalnu brīvajā stilā, un tas tāpat kā pērn notiks Madonas centrā Raiņa ielā, radot īpašu noskaņu un atkal pulcējot diezgan kuplu skatītāju pulku. Sestdien un svētdien, kad paredzēta klasiskā stila distance jeb prologs (5km sievietēm un 7,5km vīriešiem) un iedzīšana brīvajā stilā (10km sievietēm un 15km vīriešiem), slēpotāji pārcelsies uz “Smeceres sila” trasi, kur brauks par asfaltēto rollerslēpošanas apli. Šis posms būs saistīto startu posms (angliski “Stage event”), proti, dalībnieki nedrīkst izlaist nevienu sacensību dienu, izņemot gadījumu, kad dalībnieks vēls startēt tikai atsevišķi sprintā pirmajā dienā. Līdz ar to svētdien iedzīšanā dalībnieki dosies trasē pēc pirmo divu disciplīnu – sprinta un prologa klasiskajā stilā – uzrādītajiem rezultātiem.

Daudziem vēl spilgtā atmiņā ir pagājušā gada lieliskie rezultāti, kad junioru konkurencē Latvija pārstāvji izcīnīja vienu uzvaru un otro vietu, taču šogad to atkārtot būs ļoti sarežģīts uzdevums. Tāpēc arī iekļūšana sešiniekā tiks uzskatīta par ļoti labu rezultātu.

Paralēli Pasaules kausa posmam notiks arī atklātais Latvijas čempionāta otrais posms Master un vairākām jauniešu grupām.