Ziņas

Uzņēmējdarbība

Madonā meža īpašniekiem un medniekiem rīkos mācības par nozares aktualitātēm

Lai informētu mežu īpašniekus, nozares speciālistus, kā arī medniekus par jauninājumiem normatīvajos aktos un citām nozares aktualitātēm, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Meža konsultāciju pakalpojumu centrs šodien Madonā sāk divu dienu apmācību kursus, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Šodien mācības notiks Poruka ielā 2 no plkst.9.30, savukārt rīt plānots grupas izbrauciens praktiskajai apmācībai mežā. Mācību galvenā tēma būs par Eiropas Savienības atbalsta iespējām mežaudžu ražības palielināšanai.

Līdzīgas apmācības plānotas arī 12.janvārī, 13.janvārī, 20.janvārī, 27.janvārī un 28.janvārī Iecavā, un to galvenā tēma būs mežaudžu kopšana.

Tāpat plānots, ka kursos tiks skatīti temati par kokaugu audzēšanu neizmantotās zemēs, plantāciju mežiem, mazvērtīgo un neproduktīvo mežaudžu ražības celšanu, mežu sertifikācijas prasībām, vidi saudzējošu meža apsaimniekošanu, koksnes biomasas ieguvi enerģijas ražošanai, mežizstrādes darbiem, kokmateriālu vērtēšanu un citiem tematiem.

Savukārt medniekiem tiks rīkoti kursi par savvaļas dzīvnieku slimībām, medījuma gaļas higiēnu un pārtikas drošību, meža dzīvnieku postījumu samazināšanas iespējām, efektīvu medību saimniecības veidošanu, tajā skaitā medību produkcijas un trofeju tālāku apstrādi.

Mācībās iespēja apgūt gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās mācības mežā un citos objektos. Mācības tiek organizētas sadarbībā ar Latvijas lauksaimniecības universitāti (LLU), piesaistot vieslektorus no LLU Meža fakultātes, Pārtikas veterinārā dienesta, kā arī mežzinātniekus un citu institūciju speciālistus. Klausītāji saņems izdales materiālus un apliecinājumus par mācību kursa beigšanu.

Plašāk informācija par mācību kursu programmām pieejama LLKC mājasapā.

Apmācības tiek organizētas Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” programmā “Profesionālās izglītība un prasmju apguves pasākumi”. Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.