Ziņas

Uzņēmējdarbība

Madonā lauksaimnieki meklēs risinājumu piena lopkopības problēmām

Madonas rajona lauksaimnieku apvienība un Latvijas Zemnieku federācija (LZF) šodien rīko informatīvo semināru – diskusiju par aktualitātēm lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem, tā informēja LZF biroja vadītāja Aiga Kuzma.

Pēc viņas teiktā, seminārā tiks apskatīti Lauku attīstības plāna pasākumi un tiešo maksājumu atbalsts 2014. – 2020. gadam un meklēti risinājumi ekonomiski grūtajai situācijai piena lopkopībā, kas skar Madonas puses lauksaimniekus. Seminārā piedalīsies Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta Valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa, Lauku attīstības atbalsta departamenta

pārstāvji, citu ZM pakļautībā esošo iestāžu pārstāvji un (LZF) valdes priekššedētāja Agita Hauka.

LZF valdes priekšsēdētāja Agita Hauka: “Madonas rajona lauksaimnieku apvienība katru gadu organizē informatīvos seminārus apvienības biedriem un tuvākās apkārtnes lauksaimniekiem. Iepriekšējos gados seminārā ir piedalījušies turpat simts dažādu nozaru saimniecību īpašnieki, lai rastu saimniekošanas pilnveidošanai būtiskas atbildes un plānotu saimniecības turpmāko darbību. Šogad tiek plānota īpaši liela lauksaimnieku interese, jo lauksaimniecisko darbību vēl vairāk nekā iepriekš regulē Kopējā lauksaimniecības politikā izvirzītie mērķi un nostādnes, izmaiņas platību maksājumu un saistītā atbalsta saņemšanā, zaļināšanas pasākumu ieviešana, kā arī jaunas atbalsta programmas lauksaimnieciskās darbības attīstīšanai.”

Seminārs notiks plkst. 11 Madonas pilsētas kultūras namā.

Sagatavojusi Anda Dzenža