Ziņas

Sabiedrība

Madonā diviem rotācijas lokiem atjaunos segumu

Ilustratīvs foto.Foto: publicitātes

Madonā tiks atjaunots segums divos rotācijas lokos – Rūpniecības un Raiņa ielas, kā arī Rūpniecības un Saules ielas lokos, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Būvniecības laikā Saules un Rūpniecības ielas lokveida krustojums tiks slēgts pilnībā, un apbraucamais ceļš tiks organizēts pa Cesvaines, Gaujas un Veidenbauma ielu. Savukārt būvniecības laikā Raiņa un Rūpniecības ielas lokveida krustojums tiks atjaunots pa kārtām, satiksmi organizējot ar luksoforiem. Satiksme krustojumā tiks slēgta, braucot virzienā no centra uz Cēsīm, un apbraucamais ceļš tiks organizēts pa Daugavas un Rūpniecības ielu.

2008.gadā Rūpniecības ielas posmā no Augu ielas līdz Avotu ielai rekonstrukcijas laikā tika pārbūvēts arī Rūpniecības un Raiņa ielas krustojums, izbūvējot rotācijas apli. Šobrīd Rūpniecības un Raiņa ielas lokveida krustojuma brauktuve, tā elementi ir nolietojušies un bojāti, līdz ar to ir nepieciešams veikt šī krustojuma atjaunošanas darbus – asfaltbetona seguma virskārtas nomaiņu, bojāto betona apmaļu nomaiņu, rotācijas apļa iekšējās nomales seguma no laukakmens bruģa nomaiņu pret atbilstošu betona bruģakmens segumu, lokveida krustojuma uzbrauktuvēs un nobrauktuvēs laukakmens bruģa seguma nomaiņu pret asfaltbetona segumu, grants nomali rādiusa zonā paredzot no betona bruģakmens.

Rūpniecības iela ir Madonas pilsētas tranzīta iela, kas ir iekļauta valsts reģionālā autoceļa P62 Krāslava-Preiļi-Madona (Madonas apvedceļš) maršrutā un Ministru kabineta apstiprinātajā valsts autoceļu un valsts autoceļu maršrutā ietverto pašvaldībām piederošo autoceļu posmu sarakstā. Pa to atļauta kustība kravas automobiļiem un to sastāviem ar pilnu masu vairāk par 12 000 kilogramiem (kg).

Kopējās atjaunošanas darbu izmaksas ir 55 369 eiro, ieskaitot Pievienotās vērtības nodokli (PVN) Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programmai piešķirto līdzekļu izlietošanas kārtību Madonas novada pašvaldībai ir piešķirts Satiksmes ministrijas līdzfinansējums 70% apmērā no kopējām atjaunošanas darbu izmaksām, pašvaldībai finansējot 30% no šīm izmaksām.

2008.gadā Rūpniecības ielas posma no Augu ielas līdz Avotu ielai rekonstrukcijas laikā tika pārbūvēts arī Rūpniecības un Saules ielas krustojums, izbūvējot rotācijas apli. Šobrīd Rūpniecības un Saules ielas lokveida krustojuma brauktuve, tā elementi ir nolietojušies un bojāti, līdz ar to ir nepieciešams veikt šī krustojuma atjaunošanas darbus – asfaltbetona seguma virskārtas nomaiņu, bojāto betona apmaļu nomaiņu, rotācijas apļa iekšējās nomales seguma no laukakmens bruģa nomaiņu pret atbilstošu betona bruģakmens segumu, lokveida krustojuma uzbrauktuvēs un nobrauktuvēs laukakmens bruģa seguma nomaiņu pret asfaltbetona segumu, divu lietus ūdens uztvērēj aku nomaiņu.

Kopējās atjaunošanas darbu izmaksas ir 64 204 eiro, ieskaitot PVN. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem arī šim lokam Madonas novada pašvaldībai ir piešķirts Satiksmes ministrijas līdzfinansējums 70% apmērā no kopējām atjaunošanas darbu izmaksām, pašvaldībai finansējot 30% no izmaksām.

Darbus objektos veiks būvniecības firma SIA “Krustpils”.

Darbi tiks uzsākti nākamnedēļ, un plānotais izpildes termiņš ir divi mēneši.