Ziņas

Sabiedrība

Madonā atklāta jauna strūklaka

Priekam. Madonā Mīlestības graviņu tagad rotā jauna strūklaka.Foto: no madona.lv

Madonas Mīlestības graviņā uzstādīta jauna un krāšņa strūklaka, aģentūru LETA informēja Madonas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone.

Kā atklājis Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, ideja par jaunas strūklakas izveidi pilsētas centrā radusies jau pirms vairākiem gadiem. Lai arī iepriekšējā strūklaka savu funkciju pildījusi, tā bijusi gan fiziski, gan morāli novecojusi. Mīlestības graviņa ir centrālais Madonas apskates objekts, tajā notiek arī foto sesijas, piemēram, kāzām.

Strūklaka pasūtīta SIA “Alvita strūklakas”, kas ir uzņēmums ar lielu pieredzi strūklaku jomā. Strūklaka ir mākslinieka roku darbs. Tās izmaksas ir aptuveni 16 000 eiro.

Mīlestības graviņas infrastruktūras plāns paredz izveidot pastaigu taku ar dabisku segumu, piemēram, granīta šķembām. Domāts par jauniem soliņiem ar atkritumu urnām blakus, kā arī apgaismoju. Daļa koku ir novecojuši, un tos būs jāizzāģē, līdz ar to tiek domāts par jaunu koku stādīšanu. Nesen parkā iestādītas magnolijas.

Savukārt iepriekšējā strūklaka tiks restaurēta, un nākamajā pavasarī plānots to novietot pie Laulības graviņas, dīķī pie Madonas novada bibliotēkas.