Ziņas

Kriminālziņas

Madonā apelācijas kārībā skatīs lietu par Latvijas robežas nelikumīgu šķērsošanu

Šodien Vidzemes apgabaltiesas Madonas tiesu nams apelācijas kārtībā plānojis skatīt Alūksnes rajona tiesas spriedumu krimināllietā, ar kuru divi Krievijas pilsoņi tika atzīti par vainīgiem par Latvijas robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā.

Abas personas Alūksnes rajona tiesa nosprieda sodīt ar brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem, nosakot papildsodu – izraidīšanu no Latvijas, piemērojot ieceļošanas aizliegumu uz trīs gadiem.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, apsūdzības uzturētājas ieskatā tiesas spriedums ir nepamatots daļā par soda noteikšanu apsūdzētajām personām un katram apsūdzētajam nosakāms smagāks sods – brīvības atņemšana uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, piemērojot izraidīšanu no Latvijas, kā arī nosakot ieceļošanas aizliegumu uz astoņiem gadiem.

Apelācijas protestā arī norādīts, ka “par abu apsūdzēto atbildību mīkstinoši apstākli tiesa nepamatoti atzinusi savas vainas atzīšanu un izdarītā nožēlošanu, ko apsūdzētie tiesas sēdē pamatoja ar Latvijas likumu nezināšanu”.

Iepriekš ziņots, ka 8.jūnijā minētie Krievijas pilsoņi bez ceļošanai derīgiem dokumentiem personu grupā tīši nelikumīgi šķērsoja valsts robežu nolūkā doties darba meklējumos uz Vāciju.

LETA jau informēja, ka Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurore apelācijas kārtībā pārsūdzējusi Alūksnes rajona tiesas spriedumus divās krimināllietās par Latvijas robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā.

1.augustā Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurore iesniegusi apelācijas protestu par 28.jūlija Alūksnes rajona tiesas spriedumu krimināllietā, ar kuru desmit Vjetnamas pilsoņiem par Latvijas robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā tika piemērota brīvības atņemšana uz pieciem mēnešiem, nosakot izraidīšanu no Latvijas, piemērojot ieceļošanas aizliegumu uz trim gadiem.

Norādītais spriedums pārsūdzēts daļā par apsūdzētajiem noteikto sodu. Virsprokurores ieskatā katram no minētajiem Vjetnamas pilsoņiem būtu piemērojama brīvības atņemšana uz vienu gadu, izraidot no Latvijas, nosakot ieceļošanas aizliegumu uz pieciem gadiem.

Jau ziņots, ka no 17.jūnija līdz 18.jūnijam divi Krievijas pilsoņi personu grupā nolūkā pārvietot pāri Krievijas un Latvijas robežai desmit Vjetnamas pilsoņus kopā ar šīm personām tīši nelikumīgi šķērsoja valsts robežu. Viņi valsts robežu šķērsoja, ejot ar kājām ārpus vietas, kur atļauta tās šķērsošana, un bez ceļošanai derīgiem dokumentiem. Tika izmantota līdzpaņemtā karte un kompass.

3.oktobrī Alūksnes rajona tiesā plāno skatīt krimināllietu pret jau minētajiem Krievijas pilsoņiem.