Ziņas

Kriminālziņas

Mācītājs palīdz noķert bruņotu vīrieti

Iesaistot Speciālo uzdevumu bataljona vīrus, pretterorisma vienības “Omega” kaujiniekus, kā arī kinologu ar suni, Valsts policijai izdevies notvert agresīvu vīrieti, kurš sadzīviska konflikta laikā, iespējams, draudējis sievai ar šaujamieroci.

Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā, vīrieša notveršanā jāpateicas arī iedzīvotājiem. Policijā skaidro, ka šodien Saulkrastu iecirkņa darbinieki saņēma izsaukumu no kāda iedzīvotāja, kurš ziņoja, ka pilsētas centrā privātmājā starp vīru un sievu norisinās skaļš konflikts. Uz notikuma vietu tika nosūtīta ekipāža, taču pa to laiku tika saņemts jauns zvans, kurā iedzīvotājs ziņoja ka no privātmājas bijuši dzirdami šāvieni.

Mirkli vēlāk policijas ekipāža ieradās notikuma vietā, bet vīrietis jau bija aizbēdzis. Uz vietas policisti noskaidroja, ka neviens nav cietis. Izrādījās, ka starp 1965.gadā dzimušu Saulkrastu iedzīvotāju un viņa sievu bija izcēlies konflikts, jo viņš vēlējies doties ar auto uz veikalu pēc grādīgajiem dzērieniem, taču sieva viņam neesot ļāvusi to darīt, jo viņš bijis pamatīgi iereibis. Tajā brīdī vīrietis kļuvis agresīvs un izcēlies strīds, par kuru kāds iedzīvotājs ziņojis policijai.

Mājā tika atrasta bise, bet policisti noskaidroja, ka vīrieša īpašumā esot arī pistole, kuru, visticamāk, viņš paņēmis līdzi. Tā kā vīrietis bija bruņots, meklēšanā nekavējoties tika iesaistīti ievērojami policijas spēki – uz Saulkrastiem devās vīri no Speciālo uzdevumu bataljona, pretterorisma vienības “Omega” kaujinieki, kā arī kinologs ar suni. Uzzinot par notikušo, arī vairāki Saulkrastu iedzīvotāji iesaistījās vīrieša meklēšanā un ik pa brīdim ziņoja policijai par iespējamām vīrieša atrašanās vietām.

Brīdi vēlāk policisti saņēma zvanu no vietējā mācītāja, kurš teica, ka viņam esot izdevies nomierināt agresīvi noskaņoto kungu, un drīz pēc tam vīrietis tika nogādāts policijas iecirknī.

Policijā skaidro, ka vīrietis agrāk nav nonācis likumsargu redzeslokā, kā arī noskaidrots, ka abi ieroči bijuši legāli, taču pēc šī pārkāpuma gan bise, gan pistole ir atsavināta un ieroču nēsāšanas atļauja tiks anulēta.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess, bet aizturētais vīrietis tiks nogādāts īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Policija pateicas mācītājam un pārējiem iedzīvotājiem, kuri palīdzēja pārkāpēja notveršanā.

Saghatavots pēc LETA