
Trīs dienas Cēsīs notika starptautiskās nevalstiskās organizācijas “Y`s Men International” nākamo Eiropas reģionālo direktoru mācības.
Cēsniece Ineta Krūmiņa, kura ir šīs nevalstiskās organizācijas Eiropas apgabala vadītāja un mācību rīkotāja, par norises vietu izvēlējās savu pilsētu, norādot, ka tas ir tikai loģiski, jo te viss zināms un vieglāk noorganizējams: “Gribēju parādīt mūsu valsti, savu pilsētu, jo gandrīz visi seši nākamie direktori te bija pirmo reizi. Vien Krievijas pārstāvis atzina, ka Cēsīs bijis pirms 35 gadiem, taču arī viņš bija sajūsmā, jo šobrīd dzīvo Sanktpēterburgā, kā pats teica, “uz mūriem” un izraušanās pie dabas esot īpaša izdevība. Ja cilvēki tik tālu atbraukuši, gribēju parādīt savas valsts kultūru, skaistās mūsu puses ainavas. Visi bija sajūsmā par redzēto, to veicināja arī ļoti pateicīgie laika apstākļi.”
Eiropā šī organizācija iedalās sešos reģionos, Somijas un Baltijas reģions apvieno četras valstis. Atbilstoši organizācijas darbības principiem līderi, kuri nākamā gada jūlijā stāsies vadošajā amatā, pirms tam gadu tiek apmācīti un sagatavoti, lai sekmīgi varētu darboties. Prezentācijas sniedza un pieredzē dalījās Džoana Vilsone (Joan Wilson) no Kanādas, kura nākamgad no 1. jūlija būs pasaules augstākā atbildīgā persona – starptautiskā prezidente , un “Y’s Men International” ģenerālsekretārs Takao Nišimura no Japānas, kurš vada galveno organizācijas ofisu Ženēvā un ir ievēlēts uz pieciem gadiem.
T. Nišimura sarunā ar “Druvu” atzina, ka vietas izvēle ir brīnišķīga: “Īpašu iespaidu atstāja piedzīvotais viduslaiku pilī, tā ir pavisam cita pasaule, cita vēsture. Cēsīs varētu rīkot vēl kādu konferenci, jo vieta un piedāvājums ir ļoti atbilstošs.”
Vērtējot Baltijas un Latvijas devumu organizācijas darbībā, viņš atzina, ka tas ir ļoti svarīgs, jo reģions ir kā tilts starp Eiropu un Krieviju, kurā arī organizācijas darbība attīstās. Viņš atgādināja, ka Eiropā pirmais “Y`s Men International” klubs izveidojās Tallinā 1928.gadā un tieši no Baltijas šī kustība sākusies.
Organizācija apvieno vairāk nekā 30 tūkstošus cilvēku no 70 valstīm visā pasaulē, un tā īsteno projektus, palīdzot cilvēkiem jomās, kur valsts nevar palīdzēt. Tiek realizēti gan atsevišķi reģionu, valstu projekti, iesaistās arī milzīgos starptautiskos projektos kopā ar “Sarkano krustu”, ANO.
“Palīdzība pasaulē vajadzīga ļoti daudziem, bet ir jāizvēlas, kam palīdzēt. Aktīvi sadarbojamies ar jaunatnes organizāciju “YMCA”, ir īpaša komiteja, kas izskata iesniegtos projektus un izvēlas, kurus atbalstīt, kam palīdzēt. Dodot citiem, mēs gūstam no tā prieku,” teica T. Nišimura.
Nākamā starptautiskā prezidente Džoana Vilsone atzina, ka viņai šādas apmācības ir ļoti svarīgas, lai varētu prezidentūras gadu pilnībā veltīt darbam: “Piedaloties šādās mācībās, tiekoties ar nākamajiem reģionālajiem vadītājiem, jau varu dalīties ar tām iecerēm, ko gribu realizēt. Tā ir liela atbildība, jo prezidents pārstāv 30 tūkstošus cilvēku visā pasaulē. Katrs, nonākot šajā matā, vēlas kaut ko mainīt, uzlabot, tāpēc tas ikvienam ir zināms izaicinājums.”
Viņa pastāstīja, ka jau esot zināmi virzieni, kuros gribētu darboties. Uzsvars tikšot likts uz sadarbību ar jauniešiem, cenšoties iesaistīt viņus kustībā, palīdzot kļūt par līderiem.
“Tas ir tikai viens no mērķiem, jo redzējums ir krietni plašāks. Gribētu kustību padarīt populārāku, lai cilvēki pasaulē par to vairāk zina, lai aktīvāk iesaistās tās darbībā. Man nav svarīgs šis tituls, svarīgi palīdzēt kustībai, palīdzēt cilvēkiem jebkurā laikā,” atzina Dž. Vilsona.
Trīs dienas Cēsīs aizritēja intensīvi, piepildīti, gan mācoties, gan iepazīstot pilsētu. I. Krūmiņa, atvadījusies no viesiem, sajutās ļoti gandarīta, ka viss izdevies, kā iecerēts: “Prieks par cēsnieku pretimnākšanu, visi bija atsaucīgi, un nodemonstrējām viesiem, ka tiešām esam viesmīlīgi. Daudzi solīja atbraukt te vēl, un ceru, tas arī notiks.”