Ziņas

Sabiedrība

LVC: Būvniecības kvalitāte uz Latvijas ceļiem uzlabojas

Ceļu būvniecības kvalitāte Latvijā uzlabojas, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) vadītājs Jānis Lange.

Pēc viņa teiktā, jauno un atjaunoto valsts un reģionālās nozīmes ceļu kvalitāte ir ļoti laba, ko esot atzinuši arī starptautisko eksperti.

Lange gan atzina, ka vairāk nekā puse Latvijas ceļu ir sliktā tehniskā stāvoklī, tāpēc autovadītāji, iespējams, nepamana atjaunoto ceļu labo stāvokli un kritizē Latvijas ceļus kopumā.

Kā šodien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss, ceļi sabrūk ātrāk nekā tos spēj atjaunot un līdzekļu apjoms visu ceļu atjaunošanai nav pietiekams.

Patlaban 70% valsts galveno ceļu ir sakārtoti, arī reģionālie ceļi pamazām tiekot sakārtoti. Galveno un reģionālās nozīmes ceļu sakārtošana tikšot pabeigta plānotajā laikā – līdz 2020.gadam.

Matīss atgādināja, ka ceļu pakāpeniskai atjaunošanai ik gadu būtu nepieciešami 400-500 miljoni eiro. Šogad šiem mērķiem paredzēti nedaudz vairāk kā 300 miljoni eiro valsts un Eiropas Savienības līdzekļu. No tiem 130 miljoni ir budžeta līdzekļi. Kā norādīja Matīss, ES līdzekļi paredzēti tikai galveno un atsevišķu reģionālās nozīmes ceļu rekonstrukcijai.

Ministrs atzina, ka ik gadu trūkstošos aptuveni 200 miljonus eiro, kas būtu nepieciešami vietējās nozīmes ceļu atjaunošanai, patlaban budžetā “atrast” nav iespējams.

Kā ziņots, šodien plkst.11 Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Rīgā, Brīvības gatvē 440, tiks pasniegtas balvas par labākajiem ceļu posmiem, kas izbūvēti 2014.gadā, aģentūru LETA informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

LETA