Ziņas

Sabiedrība

Lugažu laukums Valkā kļūs skaistāks

Foto: no albuma

Šonedēļ Saimniecisko lietu komitejā Valkas novada domes Būvvaldes pārstāvji iepazīstināja deputātus ar sagatavoto Lugažu laukuma labiekārtojuma projektu.

Kā informē Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, lai Lugažu laukumu padarītu pievilcīgu iedzīvotājiem, projektā plānots krietni samazināt laukuma cietā seguma īpatsvaru, tā vietā izveidojot plašus zāliena un dekoratīvo stādījumu laukumus, taču tiks saglabāti celiņi galvenajos gājēju kustības virzienos, nomainot to segumu. Uz galvenās ass pretī kultūras namam izveidos bruģētu laukumu, kur joprojām būs iespēja rīkot dažādus publiskos pasākumus. Centrālajā laukumā paredzēts uzstādīt strūklaku.

“Plānoto laukumu aprises tiks atzīmētas arī dabā, lai mērogā 1:1 “sajustu”, cik daudz no esošā cietā seguma tiks pārveidots zālienā un cik lielā platībā paliks cietais iesegums”, norāda Valkas novada ainavu arhitekte Jolanta Kriviņa.

Lugažu laukuma labiekārtojums tiks īstenots vairākās kārtās, un iedzīvotājiem kādu laiku būs jāsadzīvo ar zināmām neērtībām, kamēr daļa laukuma būs jau ar jauno segumu, bet daļa – ar esošajām plāksnēm.

Sagatavojusi Anda Dzenža