Ziņas

Kriminālziņas

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret divām personām par viltotu eiro izplatīšanu

Drošības policija pagājušajā nedēļā Rīgas tiesu apgabala prokuratūru ir lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret divām personām par viltotas ārvalstu valūtas – eiro – izplatīšanu, aģentūru LETA informēja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

Šīs divas agrāk jau vairākkārt tiesātās personas par viltotu 6000 eiro (4216 latu) izplatīšanu tika aizturētas šā gada martā.

Operatīvā eksperimenta laikā tika iegādātas 60 viltotas 100 eiro (70 latu) banknotes, pretī par tām izsniedzot 2100 eiro (1475 latus). Viltotie eiro bija ļoti labas kvalitātes.

Par minētā nozieguma izdarīšanu tika aizturētas divas personas – 1958. un 1973.gadā dzimuši vīrieši, kuriem

piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1958.gadā dzimusī persona iepriekš bijusi sešas reizes sodīta ar brīvības atņemšanu, tostarp četras reizes ar brīvības atņemšanu, kas ilgāka par sešiem gadiem.

Savukārt 1973.gadā dzimusī persona iepriekš bijusi divas reizes sodīta ar brīvības atņemšanu par smagu noziegumu izdarīšanu, pēdējā reizē par bruņotu laupīšanu uz desmit gadiem un sešiem mēnešiem.

DP tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192.panta 1.daļas par viltotas ārvalstu valūtas – eiro – izplatīšanu.

DP īpaši atzīmē, ka viltotās 100 eiro banknotes bija ļoti labas kvalitātes, par ko liecina viltojumos iestrādātie aizsardzības jeb pretviltošanas elementi – ūdenszīmes, hologrammas, metalizēta josla ar uzrakstiem. Pirmstiesas izmeklēšanas sākumposmā tika noskaidrots, ka viltotās naudas banknotes bija plānots izplatīt ārpus Latvijas robežām, taču nevar noliegt, ka, pieaugot eiro pieprasījumam Latvijas valūtas maiņas tirgū, tās tiktu izplatītas Latvijā.

Šajā saistībā DP aicina cilvēkus būt vērīgiem un izvairīties no valūtas maiņas darījumiem ārpus licencētām valūtas maiņas iestādēm.

LETA