Ziņas

Sabiedrība

Lubāna mitrājā notiks putnu vērošanas dienas

Lubāna mitrājā 3.oktobrī un 4.oktobrī notiks Eiropas putnu vērošanas dienu 2015 pasākumi, aģentūru LETA informēja Lubāna mitrāja informācijas centra pārstāvji.

Lielākā daļa cilvēku zina, ka rudenī gājputni dodas uz siltajām zemēm. Taču Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu aicina ne tikai zināt, bet arī atklāt putnu burvību rudenī, ko sniedz putnu migrācija. Sestdien un svētdien ikviens iedzīvotājs tiek aicināts pievienoties ap 25 bezmaksas pasākumiem dažādās Latvijas vietās.

Putnu vērošanas dienas ir tā unikālā iespēja divreiz gadā – pavasaros un rudeņos – pieredzējušu speciālistu pavadībā iepazīt, iemīlēt un saredzēt putnu pasaules skaistumu. Par putnu vērotāju nepiedzimst, par putnu vērotāju kļūst – tā ir aizraušanās, ko var atklāt jebkurā vecumā.

Lubāna mitrājs ir viena no putniem bagātākajām vietām Latvijā, kā arī nozīmīga putnu ligzdošanas un caurceļojošo ūdensputnu atpūtas un barošanās vieta. Tas ir lielākais iekšzemes mitrājs Latvijā, kur pavasara migrāciju periodā vienlaicīgi uzturas vismaz 23 000 ūdensputnu.

Atdzīvinot senu tradīciju, šogad 3.oktobrī norisināsies putnu vērošanas ekskursija ar autobusu apkārt Lubānam. Tikšanās plkst.9 Madonas saieta laukumā, braukšana ap Lubāna mitrāju un ezeru. Nepieciešams laikapstākļiem atbilstošs apģērbs, pusdienas un, ja ir, binoklis. Ekskursiju vadīs Andris Avotiņš. Pieteikšanās, zvanot 29234956. Pasākums ir bez maksas un vietu skaits ierobežots.

Savukārt 4.oktobrī pie Lubāna mitrāja informācijas centra no plkst.10 līdz 15 notiks gaigalu/meža pūču būru gatavošana.

Šī gada pavasara Eiropas putnu dienu laikā dalībnieku gatavotie būri un ieguldītais darbs tika atzinīgi vērtēts no dabas speciālistu puses, tāpēc aktīvi tiks turpināts iesāktais, lai jau šoruden būri tiktu nogādāti tiem paredzētajās vietās. Materiāli tiek nodrošināti, līdzi jāņem vien āmurs. Pieteikšanās, zvanot 29234956. Pasākums ir bez maksas.

Putnu dienas Lubāna mitrāja kompleksa teritorijā organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Lubāna mitrāja informācijas centrs sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību.