Ziņas

Sabiedrība

Lubāna ezerā piedāvā makšķerēšanu no mobilas zemledus makšķerēšanas sniega būdas

Lubāna ezerā zemledus makšķerēšanas entuziastiem sagatavots jauns piedāvājums – mobilā zemledus makšķerēšanas sniega būda, aģentūru LETA informēja Lubāna mitrāja informācijas centrā.

Sniega būdas pamatfunkcija ir pasargāt zemledus makšķerniekus no asajiem ziemas vējiem un, ar iebūvētās krāsniņas palīdzību, saglabāt telpā siltumu, lai atpūta būtu pilnvērtīga un kvalitatīva. Būdā iekļautās gultas vietas ir paredzētas īsiem atpūtas brīžiem, jo būve nav paredzēta kā naktsmītne. Pamatā sniega būda ir nojume zemledus makšķerniekiem, tikai tā tiks pasniegta uzlabotā veidolā ērtākai atpūtai.

Tā kā lielāko daļu laika sniega būda būs ar konstantu atrašanās vietu, iebūvētajā āliņģī zivis tiks piebarotas. Tā iespējamais loms tiks nodrošināts arī sniega būdas atrašanās vietas ezerā maiņas gadījumā.

Sniega būdas ārējais karkass un iekārtojums maz atšķiras no vasaras namiņa, tomēr tā galvenā priekšrocība ir iebūvētie āliņģu caurumi mājas grīdā, kas ļauj nodarboties ar zemledus makšķerēšanu iekštelpās, tādējādi pasargājot makšķerniekus no mainīgajiem laikapstākļiem un sniedzot papildu ērtības pilnvērtīgai atpūtai.

Sniega būda ir paredzēta četriem cilvēkiem, tajā ir iebūvēta malkas apkures krāsns, pieejamas trīs gultas vietas nakts copei, krēsli un iebūvēti āliņģu caurumi. Pavasarī un vasaras sezonā sniega būda tiks nogādāta krastā, un to varēs izmantot tikai kā zvejnieku vasaras būdu.

Makšķerēšana ir viens no populārākajiem atpūtas veidiem brīvā dabā. Lubāna ezers kā lielākais Latvijas ezers platības ziņā ir pievilcīgs makšķerniekiem. Šeit mīt līdakas, asari, raudas, plauži, zuši, ālanti, karpas, zandarti, karūsas, sudrabkarūsas, vēdzeles, sami, pliči, līņi, sapali, ķīši un ruduļi. Aktīva zveja un makšķerēšana Lubāna ezerā notiek visu gadu, ievērojot īpaši aizsargājamās teritorijas “Lubāna mitrājs” dabas lieguma sezonālos ierobežojumus atsevišķās lieguma un parka zonās.

Ziemas sezonā labvēlīgos laikapstākļos uz Lubāna novēroti līdz pat 100 zemledus makšķerniekiem dienā. Zemledus makšķerēšanas sniega būdas ir ierasta prakse Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, kā arī Eiropas ziemeļos – Zviedrijā un Somijā.

Uz lielākajiem zemledus makšķerēšanas ezeriem ASV un Kanādā ziemas sezonā sniega būdu skaits mēdz sasniegt četrus līdz piecus tūkstošus. Tās ir gan privātīpašumi, gan arī īrējamas zemledus makšķerēšanas sniega būdas. Latvijā oficiāli līdz šim nav bijušas pieejamas šāda veida zemledus makšķerēšanas sniega būdas.

LETA