Ziņas

Sabiedrība

LTV komanda izlūko Cēsis

No Cēsu svētkiem tiks raidītas četras tiešraides – nozīmīgākie koncerti. Tādejādi notikumiem senajā pilsētā varēs sekot visi Latvijas iedzīvotāji.

Lielu daļu no translācijas izdevumiem uzņēmusies finansēt Latvijas televīzija. Cēsu dome finansēs muzikālās izrādes „Lākturu gaismā”, svētku dienasgrāmatu un filmas par svētkiem uzņemšanu, paredzot tam desmit tūkstošus latu.

„Cēsīs atradīsies divas televīzijas pārvietojamās stacijas, dienasgrāmatu un tiešraižu veidošanās strādās gandrīz simts televīzijas darbinieki – operatori, režisori, gaismotāji, skaņu režisori, tehniskie darbinieki,” pastāstīja tiešraižu producente Iveta Lepeško. „Darbs būs aizraujošs, bet arī tehniski sarežģīts, jo Cēsis nav tik lielas, lai televīzija varētu brīvi izvērsties. Cēsīs tiešraide nodrošināta tikai no jaunās sporta halles, bet tagad būs darbs brīvā dabā un dažādās vietās. Vissarežģītākais tehniskais risinājums gaidāms, R.Paula dziedāšanas svētku pārraidīšanā.” Skatuve Vienības laukumā – 600 rajona koru dalībniekiem, maestro un mūziķiem atradīsies līdz šim netipiskā vietā – Vaļņu ielas sākumā. Pilsētas centrālajā laukumā atradīsies tikai ierakstu studija. Pārraidīšanas studija būs Pils parkā, no kurienes divus vakarus notiks tiešraides – no Latvijas Nacionālās operas solistu koncerta un muzikālās izrādes „Lākturu gaismā”. Uz pārraidīšanas studiju koncerta laikā būs ātri jānogādā kasetes ar ierakstīto materiālu. „Cēsu pils tornī, līdzās Latvijas karogam būs uzstādīts satelītšķīvis, no kura signāls tiks pārraidīts uz Valmieru, kas ir tuvākā zona signāla uztveršanai. Par to pārliecinājāmies jau ziemā, kad bijām no televīzijas atbraukuši pirmajā ekspedīcijā,” piebilda I.Lepeško.

Svētdienā, svētku izskaņā Cēsu kristīgo draudžu ekumēnisko dievkalpojumu un garīgās mūzikas koncertu Latvijas televīzija rādīs tiešraidē no Cēsu sv. Jāņa baznīcas. „Cēsīs, tiekoties ar sv. Jāņa draudzes pārstāvjiem, vienojāmies par tehniskajiem nosacījumiem, kas nepieciešami pārraides organizēšanai no baznīcas,” pastāstīja koncerta ieraksta producente Sandra Eihmane. Garīgās mūzikas koncertā uzstāsies septiņi kori, kā arī solisti, kas paplašina koncerta līdzdalībnieku loku. Koriem būs dažādas atrašanās vietas, ko paredz Riharda Dubras skaņdarba himnas „Tedeum” atskaņošana.

Ivetas Lepeško ziņā ir arī gandrīz stundu garās filmas par Cēsu svētkiem veidošana. Filmu televīzija pārraidīs rudenī.