Ziņas

Sabiedrība

LOK atkārtoti iestājas par ziemas olimpisko sporta veidu centra izveidi Siguldā

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijā piektdien atkārtoti izteikta vēlme panākt ziemas olimpisko sporta veidu centra izveidi Siguldā.

Par šo jautājumu LOK vairakkārt runājusi ar Siguldas domi, Latvijas Bobsleja un skeletona federāciju (LBSF) un Latvijas Kamaniņu sporta federāciju (LKSF). Jautājumu vēl vairāk aktualizējuši ledus trašu sporta veidu pārstāvju izcilie sasniegumi šīgada olimpiskajās spēlēs Sočos.

“Sportisti, treneri un federācijas devuši konkrētu atbildi – Sigulda ir īstā vieta šādam valsts mēroga centram, kur varētu trenēties gan jaunieši no 12 gadu vecuma kamaniņu sportā, gan no 13 līdz 14 gadu vecuma skeletonā, gan no 15 līdz 16 gadu vecuma bobslejā,” piektdien pauda LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Tam izveidota arī labvēlīga vide Siguldas izglītības iestādēs un sporta bāzēs pie tām, tajā skaitā Laurenčos, kur tikai šajā sezonā atvērta arī mākslīgā slēpošanas trase, nerunājot nemaz par daudzveidīgajām iespējām Siguldas nogāzēs attīstīt kalnu slēpošanu un snovbordu.”

LOK prezidents uzsver, ka Sigulda papildu ledus trašu sporta veidiem faktiski ir vienīgā vieta Latvijā, kur šiem slēpošanas sporta veidiem attīstībai ir ļoti labvēlīgi apstākļi.

“Papildu argumenti ir valsts dotācijas Siguldas kamaniņu un bobsleja trases rekonstrukcijai 2013.-2015.gados, kā arī Siguldas domes un valsts sadarbība, kopīgi projektējot, finansējot un būvējot Siguldas daudzfunkcionālo sporta kompleksu 2014.-2015.gadā,” piebilst Vrubļevskis. “Tāda centra izveide atbilst arī valdības apstiprinātajam galvenajam valsts sporta politiku noteicošajam dokumentam – Sporta politikas pamatnostādnēm 2014.-2020.gadiem.”

Šo jautājumu paredzēts izskatīt LOK izpildkomitejas sēdē aprīlī, kā arī tas ir pieteikts vienā no tuvākajām Nacionālās Sporta padomes sēdēm aprīlī vai maijā.

“Esmu pārliecināts, ka šāda ziemas olimpisko sporta veidu centra izveide Siguldā dos ilglaicīgu un konkrētu ieguldījumu šo sporta veidu attīstībā un ļaus mums saglabāt un attīstīt tajos esošās tradīcijas un panākumus nākotnē,” uzsver Vrubļevskis.

Kā zināms, Siguldas trase 2015.gadā uzņems pasaules čempionātu kamaniņu sportā.

LETA