Ziņas

Sabiedrība

LM lēmumu par sociālās aprūpes centru “Kauguri” un “Rauna” slēgšanu nemainīs

Labklājības ministrija (LM) lēmumu par sociālās aprūpes centru (SAC) “Kauguri” un “Rauna” slēgšanu nemainīs, aģentūrai LETA pastāstīja LM pārstāve Liene Užule.

Viņa norādīja, ka klientu pārvietošana uz aprūpes centru “Ezerkrasti” notiks jebkurā gadījumā, jo ēkas, kurās pašlaik ir izvietoti centri “Kauguri” un “Rauna”, nav piemērotas un pienācīgi aprīkotas, lai centra klientiem pienācīgā līmenī sniegtu pakalpojumu.

Atbildot uz jautājumu, vai lēmums netiks pārskatīts, ņemot vērā Raunas iedzīvotāju vāktos parakstus, Užule uzsvēra, ka centri tiek slēgti tieši ēku neatbilstības dēļ, tāpēc lēmums nav atceļams.

Viņa skaidroja, ka šobrīd "Raunas” un “Kauguru” darbiniekiem tiek izteikti jauni darba piedāvājumi. Valsts sociālā aprūpes centra “Rīga” vadība ar katru darbinieku šo jautājumu risina individuāli, piebilda Užule.

Jau ziņots, ka LM plāno slēgt valsts sociālās aprūpes centra (SAC) “Zemgale” filiāli “Kauguri” un SAC “Vidzeme” filiāli “Rauna” un šo aprūpes iestāžu klientus pārvietot uz SAC “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu, aģentūru LETA informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Abas aprūpes iestādes tiekot slēgtas, jo tās neesot piemērotas klientu vajadzībām. LM šādi plāno uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura veselības traucējumiem.

Cilvēkus no “Kauguriem” plānots pārcelt, jo filiāles telpu platība ir neatbilstoša noteiktajām higiēnas prasībām. Tāpat šī SAC telpas neesot piemērotas klientu vajadzībām atbilstošu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Savukārt “Raunas” klientus plānots pārcelt, jo nekustamais īpašums, kurā filiāle ir izvietota, nav valsts īpašums un līdz ar to nav iespējams veikt ilgtermiņa ieguldījumus ēku sakārtošanai un nodrošināt pilnvērtīgus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.

LETA