Ziņas

Kriminālziņas

Lizuma pagastā atrasts miris jaundzimušais

Februāra sākumā policijā tika saņemta informācija par kādu sievieti Gulbenes novada Lizuma pagastā, kura nogādāta ārstniecības iestādē, un mediķiem radušās pamatotas aizdomas, ka viņai kādu laiku iepriekš bijušas dzemdības mājas apstākļos.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse, reaģējot uz saņemto informāciju, policijā tika sākts kriminālprocess, un izmeklēšanas darbību laikā policija atrada jaundzimuša bērna līķi.

Pēc sākotnējās mirušā zīdaiņa apskates netika konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes, lai gan precīzu nāves cēloni būs iespējams noteikt tikai pēc ekspertīžu pabeigšanas. Pēc ekspertu slēdziena saņemšanas policija lems par tālāko kriminālprocesa virzību. Šobrīd tiek turpināts darbs, lai noskaidrotu visus apstākļus un notikumu gaitu.

Policijā kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma XII nodaļas “Nonāvēšana”. Kriminālprocesa laikā nopratinātas vairākas personas, tostarp arī sieviete, kura bērnu dzemdējusi. Viņai šobrīd piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Policija turpina izmeklēšanu.