Ziņas

Kriminālziņas

Raidot brīdinājuma šāvienus, Lizuma pagastā aizturēts zaglis

Vidzemes reģiona pārvaldes kriminālpolicisti vakar, 14.decembrī, Gulbenes novada Rankas pagastā aizdomās par zādzības izdarīšanu no kādas privātmājas Lizuma pagastā aizturēja jau iepriekš ar likumu konfliktā nonākušu 1992.gadā dzimušu vīrieti.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse, 14.decembra pēcpusdienā policijā tika saņemta informācija par zādzības faktu no kāda īpašuma Gulbenes novada Lizuma pagastā, kur, izsitot mājas verandas durvis, iekļūts telpās un nozagts motorzāģis “Erman”.

Policisti nekavējoties uzsāka izmeklēšanu un jau pēc neilga laika vīrieti pārsteidza Rankas pagastā. Mēģinot izvairīties no atbildības, aizdomās turētā persona nepakļāvās policijai un sāka bēgšanu. Lai notvertu iespējamo zagli, policisti nolēma ar dienesta ieroci raidīt gaisā brīdinājuma šāvienus, taču vīrietis tos ignorēja un turpināja bēgšanu.

1992.gadā dzimušā vīrieša centieni izvairīties no atbildības nevainagojās panākumiem, un jau pēc neilga laika policisti viņu aizturēja un nogādāja policijas iecirknī. Tuvākajā laikā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

Par zādzību policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas “Par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kriminālpolicija turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu aizdomās turētās personas saistību ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem.