Ziņas

Sabiedrība

Līvu laukuma strūklaka drīz darbosies

“Tā bija pirmā strūklaka Cēsīs, un izpaudās mūsu pieredzes un informētības trūkums. To uzstādot, nebijām ņēmuši vērā vienu svarīgu niansi, proti, ka Cēsīs ir ļoti kaļķains ūdens. Tas radīja dažādas problēmas – kaļķojās baseina sienas, dzelzs detaļas, ik pa laikam apstājās sūknis. Arī cilvēku bezatbildība par sevi atgādināja, jo strūklakā tika samesti dažādi priekšmeti, kas traucēja sūkņa darbību, jo tas bija ievietots baseinā.

Kad ierīkoja strūklu dārzā “Četri vēji”, tur šīs nianses ņēma vērā, uzstādot filtrus un visu nepieciešamo, lai strūklaka normāli funkcionētu. Tas attaisnojās, jo ar šo strūklaku problēmu nebija. Sapratām, ka arī Līvu laukuma strūklakai nepieciešama rekonstrukcija. Tagad sūknis ir ievietots atsevišķā akā, ierīkota filtrēšanas sistēma, lai ūdens vienmēr būtu tīrs. Ir nomainīta arī pati strūklaka, jo vecā, lai arī bija skaista, radīja zināmas problēmas. Proti, vējainā laikā tās tuvumā nevarēja pieiet, un arī laukums bija slapjš. Esam domājuši, lai izvairītos arī no šīs nelabvēlīgās nianses.

Bija domāts, ka strūklaka darbu sāks jau šajā nedēļā, diemžēl kāds neapzinīgs smagā auto vadītājs taranēja strūklaku, un tagad papildus nepieciešams veikt nelielu kosmētisko remontu. Tāpēc vēl nedaudz jāpaciešas, bet svētku nedēļā Līvu laukuma strūklaka atkal priecēs cēsniekus un pilsētas viesus,” skaidroja J. Sirlaks.