Ziņas

Redzeslokā

Literārais konkurss virza uz jaunām ierosmēm

Vai literāru pasaku uzrakstīt viegli? Literātēm, konkursa dalībniecēm dobelniecei Aijai Celmai (no kreisās), Intai Štillerei no Jelgavas puses un nītaurietei Dzidrai Medvedjevai sarunu tematu netrūkst.Foto: Andris Vētra

Kultūras biedrības “Harmonija” un “Druvas” rīkotajā īsās prozas konkursā galveno atzinību – publicēšanu laikrakstā – saņēma zemgalietes Intas Štilleres darbs “Mazā dārzniece. It kā jau pasaka”.

Žūrijas komisijas locekle, dzejniece Mirdza Kerliņa, rezumējot konkursa rezultātus, par šo darbu teica: “Nav “it kā”, tā tiešām ir pasaka.”

Tradicionālajā “Harmonijas” un “Druvas” konkursā šoreiz autorus aicināja iesniegt literāru pasaku par tēmu “Saulespuķe” . Žūrijas komisijas priekšsēdētāja, rakstniece Aina Karele vērtē, ka konkursam iesūtīto darbu mākslinieciskais līmenis nav slikts, bijis interesanti lasīt, kā katrs autors izvērsis tematu, kā izmantojis žanra likumības. “Pasaka ir īpatnējs žanrs, nevaru pateikt, vai tas viegls vai grūts, taču, ņemot vērā, ka latviešu literatūrā nav daudz pasaku meistaru, domāju, pasaku uzrakstīt nav viegli. Liels paldies visiem, kas piedalījās konkursā, bet vairāk paveicās tiem, kas bija rūpīgi izlasījuši nolikumu. Bija jaukas pasakas, kas diemžēl neatbilda tematam, tās gan izlasījām, bet nevarējām iekļaut vērtēšanā. Iesūtīti arī daži interesanti darbi, kas rakstīti citā žanrā,” atzina A.Karele.

Konkursam tika iesūtīts pusotrs desmits darbu, atsaukušies bija gan vietējie literāti, kā priekuliete Līga Rimša-Eglīte, nītauriete Dzidra Medvedjeva, jaunpiebaldzēniete Valentīna Dzinēja, gan vārda meistari no tālākām vietām – Zemgales, Pierīgas novadiem. “Atsaucība konkursam bija liela, bet vietējos autorus skaita ziņā šoreiz pārtrumpoja citzemnieki,” sacīja A.Karele, aicinot uzdrošināties rakstīt un turpināt pilnveidot prasmes, talantu.
Biedrība “Harmonija” konkursa noslēguma pasākumā, kas notika pagājušajā piektdienā, sveica katru dalībnieku ar pateicības rakstu un piemiņas velti. “Harmonijas” vadītāja Astrīda Kamša teica paldies par atsaucību un bija gandarīta, ka uz žūrijas vērtējuma noklausīšanos bija atbraukuši arī tie autori, kuriem līdz Cēsīm bija jāmēro garš ceļš.

Konkursa žūrijā darbojās arī “Druvas” redaktore Andra Gaņģe, skolotāja Ilga Grote un Cēsu Centrālās bibliotēkas speciāliste Ruta Glaudiņa.