Ziņas

Sports

Lipmans: Hokejisti kopumā prēmijās saņems ap 300 000 eiro

Latvijas izlases hokejisti saņems ievērojamas prēmijas par sasniegumu šīgada pasaules čempionātā (PČ). Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans prognozē, ka prēmijas būs daudz lielākas, nekā iepriekšējos gados izmaksātās. Lipmans ļoti augstu vērtē hokejistu sniegumu čempionātā, norādot uz treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa lielo ieguldījumu, kā arī īpaši izcēla komandas kapteiņa Kārļa Skrastiņa devumu. «Mums ir jauni spēlētāji un ar katru gadu būs vēl ievērojamāki sasniegumi. Būs labi,» intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «100. pants» sacīja Lipmans. Jautāts, cik lielas prēmijas saņems hokejisti, Lipmans pēc neilgas vilcināšanās atklāja, ka kopumā hokejisti varētu saņemt ap 300 000 eiro (210 000 latu). «No Starptautiskās hokeja federācijas mēs saņemsim 360 000 Šveices franku [par izcīnīto vietu PČ]. Pārējo vēl piemetīsim,» sacīja LIpmans, norādot, ka no valsts nekādi līdzekļi prēmijām netiek piešķirti.

Runājot par ieņemto vietu PČ, Lipmans sacīja, ka tas ir augsts sasniegums. Viņš norādīja, ka nākamgad izlasei varētu uzstādīt augstāku mērķi. «Ir vēlme cīnīties arī par medaļām, taču tā ir vēlme. Nākamgad mērķis varētu būt iekļūšana astoņniekā,» sacīja federācijas vadītājs.

Jau ziņots, ka Latvijas hokeja valstsvienība PČ Šveicē ieguva septīto vietu. Čempionātā izcīnītas četras uzvaras, bet piedzīvoti trīs zaudējumi. Pirmo reizi vēsturē PČ Latvija uzveikusi Zviedriju un Šveici. www.apollo.lv