Ziņas

Kriminālziņas

Limbažu rajona tiesā skatīs krimināllietu par vecmāmiņas slepkavību

Šodien plkst.13 Limbažu rajona tiesā skatīs krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par savas vecmāmiņas tīšu nonāvēšanu un viņas apzagšanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Kā iepriekš aģentūru LETA informēja Vidzemes tiesas apgabala prokuratūrā, saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais vīrietis 2014.gada novembrī atnāca pie savas vecāsmātes uz viņas dzīvesvietu. Aiz dusmām par to, ka vecāmāte nedeva viņam naudu, pārmeta viņam, ka viņš nozadzis viņai naudu, nosodoši izteicās par viņa dzīvesveidu un saprazdams, ka viņu dzīs ārā no dzīvokļa, paķēra istabā uz galda esošo nazi un nolūkā iedurt vienu reizi iedūra viņai vēderā, kā rezultātā iestājās sievietes nāve.

Turklāt apsūdzētais vīrietis tajā pašā dienā, kad bija nogalinājis savu vecomāti, paņēma istabā esošo plakano televizoru 300 eiro vērtībā, kuru iznesa no mājas un vēlāk pārdeva izmeklēšanā nenoskaidrotai personai.

Ar savu rīcību apsūdzētais izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 116.pantā un 180.panta pirmajā daļā. Par slepkavību personu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, savukārt par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.