Ziņas

Sabiedrība

Limbažu pašvaldība uzskata, ka projektu “Rail Baltica” nepieciešams saskaņot pašvaldībās

Limbažu novada pašvaldība atbalsta viedokli, ka “Rail Baltica” ir nacionālas nozīmes objekts, taču neuzskata, ka šis projekts nav jāsaskaņo pašvaldībās.

Kā aģentūru LETA informēja Limbažu novada pašvaldībā, šī projekta laikā paredzētā dzelzceļa līnija skar Limbažu novada iedzīvotāju īpašumus un viņu intereses, turklāt šīs līnijas izveidei ir izstrādāti vairāki varianti, tādēļ pašvaldībām jādod tiesības izvēlēties, kurš no šiem variantiem ir vispiemērotākais un vismazāk ietekmē Limbažu novada iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Jau ziņots, ka, lai Eiropas sliežu platuma “Rail Baltica” projekts nav jāsaskaņo katrā pašvaldībā atsevišķi, kas varētu nozīmēt arī veto tiesību izmantošanu, plānots projektu noteikt kā nacionālās nozīmes objektu, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Jau tuvākajā laikā Dzelzceļa likumā plānots noteikt “Rail Baltica” projektu kā nacionālās nozīmes objektu. Patlaban SM strādājot pie šīs ieceres. Ja normu izdosies iestrādāt likumā, “Rail Baltica” projekts būs jāsaskaņo Ministru kabinetā, nevis katrā pašvaldībā atsevišķi.

Ņemot vērā, ka arī citi Dzelzceļa likuma grozījumi Eiropas Savienības direktīvas pārņemšanas dēļ ir jāpieņem iespējami ātri, priekšlikumu plānots virzīt tuvākajā laikā.

“Rail Baltica” projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni.

“Rail Baltica” projekta pirmajā kārtā Latvijai Brisele piešķīrusi 238 miljonus eiro, kas pārsvarā paredzēti dzelzceļa posma no Rīgas Centrālās stacijas līdz lidostai būvniecībai, intervijā aģentūrai LETA norādīja “Rail Baltica” projekta koordinējošās institūcijas – trīs Baltijas valstu kopuzņēmuma “RB Rail” valdes loceklis Edvīns Bērziņš. Trim Baltijas valstīm kopā šim projektam līdz 2020.gadam ir piešķirti 442,2 miljoni eiro jeb līdzfinansējums 81,83% apmērā.