Ziņas

Sabiedrība

Limbažu pašvaldība plāno iesaistīties Igaunijas-Latvijas pārrobežu programmas projektā “Green Railway”

Limbažu novada pašvaldība kā projekta partnere plāno iesaistīties Latvijas-Igaunijas pārrobežu programmā ar projektu “Zaļie dzelzceļi – bijušo dzelzceļa līniju pielāgošana videi draudzīgā tūrisma maršrutā”.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, projekta idejas pieteikumu gatavo Vidzemes Tūrisma asociācija. Šajā programmā paredzēta pamesto dzelzceļu posmu sakārtošana un pielāgošana izmantošanai aktīvai atpūtai dabā.

Šobrīd, sadarbojoties Limbažu novada pašvaldībai un biedrībai “Katvaru ezers”, no Limbažiem līdz Katvariem ir attīrīts un izmantojams aptuveni septiņu kilometru posms pa pamesto dzelzceļa līniju no Limbažiem uz Rūjienu. Līdz Limbažu novada robežai ar Alojas novadu nepieciešams attīrīt un sakārtot apmēram 11 kilometru posmu. Iesaistoties projektā, Alojas novada pašvaldībai un Mazsalacas novada pašvaldībai iespējams nodrošināt zaļā ceļa trasi no Limbažiem līdz Mazsalacai.

Projekta apstiprināšanas gadījumā tā īstenošanu varētu sākt 2017.gadā, plānotais projekta īstenošanas laiks ir divi gadi.

Plānotais Limbažu novada pašvaldības kopējais budžets projekta realizācijai prognozējams 27 000 eiro (infrastruktūrai un mārketingam) apmērā ar līdzfinansējumu 15%.