Ziņas

Sabiedrība

Limbažu novada pašvaldības budžets pieņemts ar 3,52 miljonu eiro lielu deficītu

Limbažu novada pašvaldības budžets pieņemts ar 3,52 miljonu eiro lielu deficītu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Pašvaldības priekšsēdētājs Didzis Zemmers (ZZS) gan vairījās to saukt par deficītu, norādīdams, ka starpību segs pērn paņemtais 2,7 miljonu kredīts būvdarbiem Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolā un naudas pārpalikums no 2017.gada budžeta.

2018.gada budžeta ieņēmumi plānoti 16,86 miljonu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 20,38 miljoni eiro.

Paredzēts, ka vairāk kā puse no izdevumiem jeb 50,46% tiks tērēti izglītībai, savukārt novada administrācijai atvēlēti 1,66 miljoni eiro, kas nozīmē, ka vietvaras administrācija, lēmējvara un pagastu pārvaldes vienam limbažniekam izmaksā 94,43 eiro.

No pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda Limbažu novads saņems 2,49 miljonus eiro.

Limbažu novada pašvaldības kredītportfelis mērāms 8,61% apmērā.

Kopumā 17 000 eiro pašvaldība atvēlēs skiču un tehnisko projektu izstrādei piemiņas vietai Igaunijas un Latvijas karavīriem, kuri 1919.gada jūnijā cīnījās kaujās pie Limbažiem. Starp citiem šogad īstenojamajiem plāniem ir arī Limbažu ģimnāzijas mācību vides uzlabošana, kas izmaksās 1,02 miljonus eiro, pašvaldības administratīvās ēkas energoefektivitātes paaugstināšana, Vārzu pludmales labiekārtošana, Viļķenes pirmsskolas ēkas energoefektivitātes celšana, ražošanas teritorijas attīstība Lādezerā un ražošanas angāra celtniecība Limbažos, kā arī vairāku ielu un ceļu sakārtošana.

Šogad plānota arī peldbaseina Limbažos pabeigšana, kam pašvaldība atvēlējusi 573 293 eiro, bet tā uzturēšanas izdevumiem – 100 000 eiro.

Limbažu novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Liniņš pērn aģentūrai LETA pauda, ka peldbaseins varētu būt gatavs 2018.gada sākumā, februāra beigās.

Baseina izmaksas lēstas 3,49 miljonu eiro apmērā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Izmaksas pilnībā sedz pašvaldība, kā dēļ Valsts kasē ņemts aizņēmums 3,29 miljonu eiro apmērā.

Paredzēts, ka peldbaseina ēkā būs divi baseini – lielais baseins un bērnu baseins -, kā arī aerobikas un trenažieru zāles, sauna un pirts.

Būvdarbus veic pilnsabiedrība “Monum & LitCon”, bet būvprojektu izstrādājis SIA “Mark”, kas veic arī būvdarbu autoruzraudzību. Būvuzraudzības pienākumus pilda SIA “Firma L4”.

“Firmas.lv” vēsta, ka pilnsabiedrība “Monum & LitCon” ir SIA “Monum” un lietuviešu uzņēmuma “LitCon UAB” meitas uzņēmums. Pērn tas strādājis ar 143 eiro lieliem zaudējumiem un apgrozījumu 139 014 eiro apmērā.

SIA “Mark” zaudējumi pērn sasnieguši 8075 eiro, bet apgrozījuma nav bijis. Rīgā reģistrētais uzņēmums pieder Aleksejam Birjukovam, Mārtiņam Ošānam un Jānim Saukam, un tajā strādā trīs cilvēki, vēsta “Firmas.lv”.

SIA “Firma L4” 2016.gadu noslēgusi ar 97 542 eiro lieliem zaudējumiem un apgrozījumu 2,85 miljonu apmērā. Rīgā reģistrētais uzņēmums pieder Jānim Māsēnam, Gunāram Valinkam, Jānim Briedim, Gintam Freibergam un Gvido Nordenam. Uzņēmumā strādā 80 darbinieki.