Ziņas

Sabiedrība

Limbažu novadā izglābts purvā apmaldījies cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 24. augusta plkst. 6.30 līdz 25. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem.

Šorīt plkst. 4.12 tika saņemts izsaukums uz Stacijas ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pagrabā dega koka  konstrukcijas 5m² platībā. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst. 5.10 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 13.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Staiceles pagastu, kur Planču purvā apmaldījies cilvēks. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji sazvanīja cilvēku, kurš, ieslēdzot autocisternas skaņas signālu, to sadzirdēja, un no purva iznāca saviem spēkiem. Plkst. 14.57 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

VUGD aicina cilvēkus, dodoties mežā, neaizmirst par drošību – līdzi jāņem uzlādēts mobilais telefons, ūdens, regulāri lietojamie medikamenti, kā arī jāvelk spilgts apģērbs. Pirms došanās mežā, mājinieki jāinformē par to, kur plānots doties iekšā mežā un cikos plānots atgriezties, savukārt pārvietojoties pa mežu, jāiegaumē zīmīgi objekti. Ja sanāk apmaldīties un paša spēkiem neizdodas izkļūt no meža, jānomierinās un jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma tālruņa numuru 112.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 45 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.