Ziņas

Kriminālziņas

Limbažu novadā autovadītājs ar auto spoguli aizķer gājēju

2.oktobrī pulksten 19:55 Limbažu novadā, Skultes pagastā uz autoceļa Straupe – Lēdurga – Vidriži – Skulte, vīrietis, vadot automašīnu “VW”, ar spoguli aizķēra gājēju, kurš pārvietojās pa ceļa braucamo daļu bez atstarojošajiem elementiem. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta gājējs, kurš nogādāts medicīnas iestādē. Policijā sākts administratīvais process, tiek skaidroti negadījuma apstākļi.

Lai arī katru gadu tiek runāts par nepieciešamību būt labi pamanāmiem, aizvien ir cilvēki, kuri joprojām uzskata, ka viņi jebkurā situācijā un jebkurā diennakts laikā uz ceļa ir redzami.

Ceļu satiksmes noteikumos minēts, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, cilvēkiem ir priekšstats, ka uz pilsētu tas neattiecas. Tomēr vēršam uzmanību, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem jārūpējas par savu redzamību.

Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošie elementi vai vestes jau laikus signalizē vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs. Tāpat atgādinām gājējiem, šķērsojot ielu, pārliecināties, vai automašīnas vadītājs tevi redz un vai paspēs nobremzēt.

2.oktobrī pulksten 16:35 Valmierā, Rīgas ielā sieviete, vadot automašīnu “Mercedes”, uzbrauca gājējai. Policija skaidro negadījuma apstākļus.

3.oktobrī pulksten 12:15 Beverīnas novadā, Kauguru pagastā vīrietis, vadot automašīnu “Seat”, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā iebrauc grāvī un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta automašīnas vadītājs.