Ziņas

Sabiedrība

Limbažu dome piešķir finansējumu koku sakopšanai, bērnu atpūtai un vietējās produkcijas popularizēšanai

Limbažu novada dome nolēmusi piešķirt finansējumu 500 eiro apmērā Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Limbažu evaņģēliski luteriskajai draudzei, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Finansējums piešķirts, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar arboristu pakalpojumu izmantošanu, lai sakoptu kokus baznīcas teritorijā.

Draudze gan domei lūdza 1800 eiro. Lūgums atbalstīts daļēji, jo Limbažu pilsētai paredzētie resursi koku sakopšanai saistībā ar tranzītielas tiesvedību ir pārcelti uz rezerves sadaļu. Tos būs iespējams izmantot brīdī, kad atrisināsies situācija ar tranzītielas finansējumu.

Tāpat Limbažu novada dome nolēmusi piešķirt arī 260 eiro, lai sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centra “Umurga” bērniem būtu iespēja piedalīties projektā “Eža spēriens”.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, projektu rīko Starptautiskās Policijas asociācijas Latvijas biedrība. Tā laikā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centra “Umurga” bērni vienu dienu varēs pavadīt piedzīvojumu parkā Valmierā, kur būs dažādas atrakcijas, kā arī tikšanās ar kinologiem un suņiem.

Centra bērni jau pagājušajā gadā piedalījušies šāda veida aktivitātēs.

Savukārt 6000 eiro Limbažu pašvaldība piešķīrusi novadā ražoto lauksaimniecības un mājražošanas produktu popularizēšanai.

Pašvaldība ir izveidojusi zīmolu “Ražots Limbažu novadā”, taču tā popularizēšanai un attīstībai nebija ieplānots finansējums 2015.gada budžetā. Šī iemesla dēļ finansējums tika pārdalīts no pašvaldības rezerves fonda.

LETA