Ziņas

Sabiedrība

Limbažos viesosies Baltkrievijas Luņiņecas rajona pašvaldības delegācija

Šodien Limbažu novada pašvaldībā oficiālā vizītē ieradīsies sadraudzības pašvaldības – Luņiņecas rajona pašvaldības Baltkrievijā – delegācija, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Agrita Vītola.

Vizītes laikā norisināsies pašvaldību pārrunas par sadarbību 2015.gadā un tiks apmeklēti Limbažu novada uzņēmumi un izglītības iestādes.

Oficiālā tikšanās notiks plkst.10 Limbažu novada pašvaldības ēkā. Paredzēts, ka pēc tās un pārrunām Limbažu novada pašvaldībā viesi apmeklēs koka māju ražotni SIA “Super Bebris”, SIA “N.Bomja maiznīcu “Lielezers””, storu audzētavu un biogāzes koģenerācijas staciju, kā arī dosies uz Vidrižu pagasta izglītības iestādēm un sporta un kultūras centru. Vēl delegācija apmeklēs Igates pili un Dzīvā sudraba muzeju.

Sadarbības līgums starp Limbažu novada pašvaldību un Luņiņecas rajona pašvaldību Baltkrievijā noslēgts 2012.gada maijā.

Šā gada 14. un 15.maijā Limbažu novada pašvaldība un Limbažu novada uzņēmēji oficiālā vizītē apmeklēja Luņiņecas rajona pašvaldību, lai veidotu ciešākus ekonomiskos sakarus starp uzņēmumiem, kā arī sekmētu pieredzes un zināšanu apmaiņu starp pašvaldībām. Vizītes laikā Limbažu novada pašvaldības delegācija tikās ar Luņiņecas rajona pašvaldības un izpildkomitejas vadību, kā arī iepazinās ar Luņiņecas rajona uzņēmumiem.

Luņiņecas rajons atrodas Brestas apgabalā Baltkrievijā, un tas dibināts 1940.gada 15.janvārī. Tā teritorija ir 2 700 kvadrātkilometri. Rajonā ir 79 000 iedzīvotāju, no tiem 24 000 dzīvo Luņiņecas pilsētā. Rajons ir bagāts ar upēm, ezeriem un kanāliem. Tiek iegūti dažādi derīgie izrakteņi – granīts, kūdra, smilts, māls, sapropelis. 40% no teritorijas aizņem meži.

Pilsēta ir nozīmīgs lauksaimniecības un rūpniecības rajons. Pašvaldība ir modernizēta, tiek celti jauni mājokļi un sabiedriskas nozīmes objekti. Vietējo ražotņu augstas kvalitātes produkti ir labi zināmi gan Baltkrievijā, gan tālu aiz tās robežām.

LETA